Siatkarki w weekend opanowały Poznań

W weekend w Poznaniu odbył się VII Ogólnopolski Turniej Otwarcia Sezonu w Piłce Siatkowej Kobiet. W nowej hali Politechniki Poznańskiej rywalizowało 7 drużyn, a zwycięstwo wywalczyła ekipa MKS Kalisz.

Rywalizujące drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Rywalizację w grupie A zdominowała drużyna BlueSoft Mazovia Warszawa, która pokonała wszystkich swoich pozostałych rywali odpowiednio 2:0, 2:0 i 2:1 i z pierwszego miejsca awansowała do półfinału.

Drugie miejsce dla UKS Culmen Chełmno, który choć miał słabsze momenty to wyraźnie pokonał pierwszy zespół SKF KS Poznań 2:0 oraz poznańskie juniorki i pomimo porażki zapewnił sobie awans do półfinału z drugiego miejsca.

Trzecie miejsce dla zespołu SKF KS Poznań I, który po ciężkim spotkaniu pokonał klubowe juniorki 2:1. Juniorki zajęły czwartą pozycję, ale wizualnie dla oka zagrały dużo lepiej, niż pierwszy zespół.

Tabela po fazie grupowej:
1. Blue Soft Mazovia Warszawa
2. UKS Culmen Chełmno
3. SKF KS Poznań I
4. SKF KS Poznań II

Rywalizację w grupie B wygrał UKŻPS Kościan, który pokonał MKS Kalisz 2:1 i UKS Ares Nowa Sól 3:0.

W spotkaniu o drugie miejsce Kalisz wygrał pewnie z Nową Solą 3:0.

Tabela po fazie grupowej:
1. UKŻPS Kościan
2. MKS Kalisz
3. UKS Ares Nowa Sól

Drugi dzień zmagań w Poznaniu otworzyły spotkania o prawo gry w finale.
Na boisku nr 1: Mazovia Warszawa vs MKS Kalisz. To był najlepszy mecz w całym turnieju! Zespoły rozegrały kapitalne spotkanie i żaden z nich nie zasłużył na porażkę. Ostatecznie po wielkiej walce: MKS Kalisz pokonało Mazovię Warszawa 2:1.

Na boisku nr 2: UKŻPS Kościan był faworytem w starciu z UKS Culmen Chełmno i nie wywiązał się dobrze z tej roli. Siatkarki z Chełmna, pomimo pogoni w pierwszym secie, wygrały na 1:0, a potem odgryzł się Kościan i było 1:1. W decydującej partii Chełmno wygrywa i awansuje do finału!

Finał jest teatrem jednych aktorek. Bardzo dobrze wcześniej grające Chełmno nie istniało w spotkaniu z MKS Kalisz – drużyna z najstarszego miasta w Polsce wygrała zasłużenie i bardzo wyraźnie 2:0!

W meczu o 3 miejsce Mazovia Warszawa ogrywa Kościan 2:0.

Końcowa tabela turnieju w Poznaniu:
1. MKS Kalisz
2. UKS Culmen Chełmno
3. BlueSoft Mazovia Warszawa
4. UKŻPS Kościan
5. SKF KS Poznań I
6. SKF KS Poznań II
7. UKS Ares Nowa Sól

MVP: Magdalena Fedorów (MKS Kalisz)
Atak:  Edyta Kucharska (MKS Kalisz)
Libero: Anna Głowiak (MKS Kalisz)
Środkowa: Sonia Kubacka (UKS Culmen Chełmno)
Rozgrywająca: Sylwia Korczak (UKS Culmen Chełmno)
SKF 1: Karolina Kohut (SKF KS Poznań I)
SKF 2: Marta Wawrzyniak (SKF KS Poznań II)