Ptaszarnia nie dla ptaków, a dla… małp

Stare ZOO znajdujące się przy ulicy Zwierzynieckiej szykuje dla Poznaniaków nową atrakcję – wyremontowana zostanie stara ptaszarnia, która od wielu lat nie była zagospodarowana. Ptaków tam jednak nie uświadczymy.

Od 2014 roku wejście do Starego Zoo jest bezpłatne. Zmieniło więc ono swoje przeznaczenie – z ogrodu zoologicznego stało się idealnym miejscem na spacer, przy okazji którego możemy podziwiać zaledwie kilka gatunków zwierząt. Wszystko za sprawą Nowego Zoo, które jest lepsze dla swoich podopiecznych przede wszystkim ze względu na odległość od centrum miasta i większy teren do zagospodarowania.

Jednak i w starym obiekcie przeprowadzane są inwestycje. Prawdopodobnie już wiosną 2016 roku w ptaszarni będziemy mogli podziwiać… małpy – nie ptaki.
– Chcieliśmy, aby było to coś interesującego, dlatego poznaniacy będą mogli odwiedzać małpy – mówi Marta Matela, przedstawicielka Starego ZOO. Gatunkiem, który znajdziemy na terenie ogrodu będą małe osobniki – marmuzety i tamaryny. Dlaczego jednak tak długo zwlekano z zagospodarowaniem terenu w zapomnianym budynku przy Zwierzynieckiej?

– Brakowało pomysłu na zagospodarowanie, a konserwator zabytków nie wyraża zgody na wszystkie działania. Szukaliśmy czegoś, co przyciągnie zwiedzających. Czegoś, co będzie ciekawe, małe, a dodatkowo będzie dobrze się czuło u nas w centrum miasta – tłumaczy pracownica ZOO.

Zakończenie remontu planowane jest na ostatnie dni marca 2016 roku. Potem trzeba zaplanować wystrój i umieścić zwierzęta w nowym miejscu. Poznaniacy będą więc mogli odwiedzać nowe miejsce w sezonie letnim. Wstęp będzie bezpłatny.