Piotr Reiss też jest darczyńcą Szlachetnej Paczki

Piłkarz, król strzelców polskiej Ekstraklasy, reprezentant Polski, związany od początku kariery z Lechem Poznań, a obecnie – trener w Akademii Piłkarskiej Reissa. To oczywiście Piotr Reiss, postać znana i ceniona, a teraz: darczyńca w projekcie Szlachetna Paczka!

Szlachetna Paczka już od piętnastu lat daje potrzebującym impuls do zmiany i łączy Polaków. XIV edycja była wyjątkowa. Po raz pierwszy w historii projektu udało się zjednoczyć niemal 1 000 000 Polaków! 19 580 potrzebujących rodzin otrzymało pomoc – to aż 76 746 osób starszych, samotnych, a także rodzin wielodzietnych, do których dotarła Paczka. 700 480 – to liczba wszystkich darczyńców, którzy wzięli udział w projekcie i przygotowali paczki dla wybranych rodzin.
    
W tym roku pomoc obejmie około 20 000 rodzin, które znalazły się w biedzie. Rodziny te otrzymają wyjątkową paczkę. Taką właśnie przygotował już Piotr Reiss. Wybór padł na rodzinę pani Barbary, która wraz z mężem Pawłem wychowuje dwoje dzieci – Julię i Kamila. Pani Barbara wraz z mężem walczą każdego dnia o lepsze jutro dla swoich pociech. Robią co mogą, by te na co dzień nie odczuwały braku pieniędzy. Rodzina żyje bardzo skromnie, w mieszkaniu, które wymaga remontu. Trzy lata temu pan Paweł stracił stałą pracę i wtedy zaczęły się problemy finansowe rodziny. Zarobki z dorywczych zajęć nie są w stanie zaspokoić wszystkich potrzeb rodziny. W paczce stworzonej przez Piotra Reissa znajdą się nie tylko artykuły najpotrzebniejsze w codziennym życiu, ale również świąteczne prezenty dla dzieci i rodziców.    

Wolontariusze pomagali Piotrowi Reissowi przy tworzeniu paczki, co przy tylu chętnych do pomocy rękach poszło bardzo sprawnie, a jednocześnie dało im mnóstwo powodów do śmiechu. Potrzebne były ręczniki – ale jaki kolor wybrać? Dla męża pani Barbary w kolorze zielonym, czy raczej szarym? A jaką właściwie kupić pościel? Proszek do prania – jakiej firmy? Jak to wszystko ładnie zapakować? I czy owijanie paczek kolorowym papierem zawsze musi być takie trudne (tu, nie ma co ukrywać, przydała się pomoc wolontariuszek)?
    
Paczka jest gotowa, a rodzina otrzyma ją już niedługo – w ten weekend odbędzie się bowiem Finał XV edycji projektu. Piotr Reiss osobiście dostarczy ten niesamowity prezent rodzinie. Jak sam powiedział, ważna jest ta konkretna pomoc, skierowana do konkretnej rodziny, która toczy w życiu ciężką walkę, taką, z jaką ma się do czynienia na boisku. Paczka stanie się impulsem do zmiany, świadectwem tego, że nie jesteśmy sami,  bo gdzieś zawsze stoi drugi człowiek, gotowy wyciągnąć do nas rękę.

Niewątpliwie projekt Szlachetna Paczka łączy ludzi w całej Polsce. Nieważne czy jesteś sportowcem, lekarzem, aktorem – ważne, że masz dobre serce i chcesz realizować ideę mądrej pomocy wraz z innymi ludźmi. Jeśli zatem, jak Piotr Reiss, chcesz zostać Darczyńcą w projekcie Szlachetna Paczka, wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl i odkryj idealny dla siebie sposób na pomaganie.