Hej dziewczyno! Skuś się na… technologię!

Politechnika Poznańska bierze udział w krajowym programie stypendialnym „Nowe technologie dla dziewczyn”. Studentki mają o co walczyć – do rozdania jest 20 stypendiów, a każde w wysokości 12 tys. zł.!

Przedstawicielki płci pięknej na pewno nie dominują na uczelniach technicznych, ale z roku na rok jest ich coraz więcej. Aby tendencja wzrostowa się utrzymywała, tworzone są specjalne zachęty dla dziewczyn, które (wbrew obiegowym opiniom, krążącym wśród mężczyzn) potrafią zająć się nowymi technologiami równie dobrze – a może nawet i lepiej – co panowie.

Jednym z takich programów są „Nowe technologie dla dziewczyn”, program stypendialny, w którym uczestniczy m.in. Politechnika Poznańska. Szansę na udział mają studentki kierunków:
– automatyka i robotyka
– elektronika i telekomunikacja
– elektrotechnika
– informatyka
– inżynieria bezpieczeństwa
– inżynieria danych

Program obejmuje kilkanaście uczelni w całym kraju, ale i tak warto się w niego włączyć – do rozdania jest bowiem 20 stypendiów na kwotę 12 tys. brutto każde, a to nie wszystko. Stypendystki otrzymają także różnorodne wsparcie merytoryczne, ponieważ znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Zostaną też zaproszone do udziału w programie stażowym, prowadzonym w bardzo ekscytującym miejscu – centrum badawczym Intel Technology Poland, mieszczącym się w Gdańsku. Jest to największe centrum R&D firmy Intel w Europie.

Dodatkowo – część aplikujących Dziewczyn zostanie zaproszonych do bezpłatnego udziału w pierwszym w Polsce obozie inspiracyjnym dla dziewczyn w nowych technologiach – Inspirational Boot Camp 2016 (25-30 września br., Mazury).

Formularz aplikacyjny jest dostępny pod adresem: www.stypendiadladziewczyn.pl. Program „Nowe technologie dla dziewczyn” prowadzony jest przez Fundację Edukacyjną Perspektywy oraz firmę Intel.