Jakie są wymagania pożyczkodawców wobec przyszłych klientów?

Gdy ubiegamy się o pożyczkę, powinniśmy postępować uczciwie. Mimo to wciąż nie brakuje osób, które podają fałszywe dane we wniosku. Szybko zostaną one zweryfikowane, a nierzetelni klienci stracą szansę na uzyskanie potrzebnej pożyczki. Instytucje pozabankowe mają swoje wymagania, które musimy spełniać, jeśli chcemy skorzystać z oferty. Dlatego warto zadbać o naszą sytuację i dostosować się do oczekiwań. My również możemy sprawdzać, czy mamy do czynienia z uczciwym usługodawcą.

Firmy pożyczkowe muszą mieć wymagania

Nikogo z nas nie powinno dziwić, że instytucje pozabankowe mają określone wymogi wobec przyszłych pożyczkobiorców. To zrozumiałe – przecież nikt z nas nie chciałby podpisywać umowy z kimś nierzetelnym.  Fakt, że firma pożyczkowa wymaga od nas spełniania pewnych warunków, powinniśmy traktować jako dobrą informację. Mamy dzięki temu większą pewność, że o pożyczkę staramy się w uczciwej instytucji. Każdy z nas chce wziąć pożyczkę bez ryzyka  – dobrze zatem korzystać z usług pożyczkodawcy, który ma swój regulamin. Dlatego jeśli zamierzamy złożyć wniosek, powinniśmy wcześniej zadbać o to, żeby prezentować się pozytywnie. Dzięki temu szanse na pozytywną decyzję wzrastają.

Wspomniany już regulamin dotyczący pożyczki pozabankowej powinien być zrozumiały dla klienta. Jeśli pojawiają się niejasności, powinniśmy sprawdzić, o co dokładnie chodzi, zanim złożymy nasz wniosek. Lepiej nie ryzykować – zwłaszcza jeśli nie mamy doświadczenia w relacjach z instytucjami pozabankowymi. Jeżeli pojawią się jakieś wątpliwości, natychmiast należy szukać dokładnego wyjaśnienia. Gdy nadal nie jesteśmy pewni tej opcji, lepiej jeszcze raz zastanowić się nad tym, czy chcemy podpisywać umowę z tym usługodawcą.

Czego dokładnie oczekują instytucje pozabankowe?

Ograniczone do minimum formalności przyczyniają się do tego, że nie musimy przygotowywać zbyt wielu dokumentów, dzięki czemu biorąc pożyczkę podajemy ograniczoną liczbę danych. Niemniej jednak nawet informacje z dowodu tożsamości lub zaświadczenia o zarobkach wiele o nas mówią. W większości przypadków, firma pożyczkowa będzie chciała znać nasz wiek. To zrozumiałe, ponieważ instytucje pozabankowe nie chcą udzielać pożyczki przez internet komuś, kto dopiero wkracza w dorosłość lub przeciwnie, jest już w wieku podeszłym. Nie jest to ograniczanie dostępu do usług, tylko potrzeba sprecyzowania tego, czy klient podoła spłacie. Czasem odmowa w takim przypadku może być dla nas pomocna, ponieważ nie ściągniemy na siebie potencjalnych długów, wynikających z braku środków na spłatę pożyczki online.

Bardzo często będzie od nas wymagane posiadanie stałych dochodów. Musimy potwierdzić, że będziemy dysponować odpowiednimi środkami w momencie, gdy przyjdzie oddać pożyczoną sumę. Na szczęście firmy nie zawsze wymagają umowy o pracę. Wiele instytucji pozabankowych jako dochody postrzega także środki z innych form umowy, a także rentę, emeryturę, często też alimenty. Jak widać taka postawa świadczy o zrozumieniu potrzeb i możliwości  potencjalnych pożyczkobiorców.

Zanim otrzymamy upragnioną pożyczkę online, usługodawca musi potwierdzić naszą wiarygodność. Aby sprawdzić, czy będziemy w stanie spłacić nasze zobowiązanie, pożyczkodawca korzysta z rejestrów dłużników. Mowa tu m.in. o KRD, BIK, ERIF, BIG Infomonitor. Obecność naszych danych w jednej z tych baz nie musi nas wykluczać jako potencjalnych pożyczkobiorców. Dane z bazy służą pożyczkodawcy do określenia, czy poradzimy sobie ze spłatą zobowiązania, o które wnioskujemy.

Klienci mają prawo wymagać uczciwości firm pożyczkowych

Niestety nie każdy pamięta o tym, że pożyczkobiorcy również mają prawo sprawdzać, z kim zamierzają podpisać umowę. Firmy udzielające pożyczek przez internet również posiadają swoją bazę, w której powinny być uwzględniane. Rejestr Firm Pożyczkowych gromadzi dane na temat pożyczkobiorców, którzy funkcjonują w branży. Powstał on z inicjatywy Związku Firm Pożyczkowych i jeśli dana instytucja pozabankowa w nim figuruje, możemy być pewni co do jej autentyczności. Dla własnego dobra należy sprawdzić, czy pożyczkodawca jest rzetelny. Unikniemy w ten sposób kontaktu z kimś nieuczciwym, a co za tym idzie, nie narazimy się na niebezpieczeństwo.

Skąd jeszcze brać informacje na temat instytucji pozabankowej, do której chcemy się zwrócić? Niewątpliwie warto odwiedzać portale pożyczkowe. Na pewno znajdziemy tam bieżące rankingi chwilówek, które pomogą nam wybrać dobre dla nas zobowiązanie krótkoterminowe. Czasem potrzebujemy większych kwot na dłuższy okres. W takim przypadku opłaca się zwrócić uwagę na najnowsze rankingi pożyczek na raty. Tam odnajdziemy szczegółowe parametry, które pomogą nam dobrać właściwą ofertę. Jednak portale pożyczkowe to nie tylko zestawienia produktów. To także porady na temat bezpiecznego pożyczania i doboru właściwego pożyczkodawcy. Więc jeśli szukamy pożyczki przez internet w pozyczkaportal.pl, możemy dodatkowo poszerzyć naszą wiedzę i zdobyć przydatne informacje, które pomogą nam w znalezieniu  godnej zaufania firmy pożyczkowej. Jest to bardzo istotne, gdy chcemy poznać firmę bliżej i dowiedzieć się, czego od nas oczekuje, gdy ubiegamy się o pożyczkę.

//