Wszystkie konsultacje z Metropolii Poznań w jednym miejscu

Wszystkie konsultacje w jednym miejscu – Stowarzyszenie Metropolia Poznań uruchomiło specjalny portal, na którym można znaleźć aktualnie odbywające się konsultacje społeczne, organizowane przez samorządy należące do Stowarzyszenia.

Portal jest jednym z elementów projektu pt. „Aktywni obywatele Metropolii Poznań”, który jest dofinansowywany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Celem powstania strony jest nie tylko budowanie zaufania na linii obywatele – samorządy, ale także podniesienie poziomu zaangażowania mieszkańców w sprawy publiczne i zwiększenie frekwencji obywateli biorących udział w konsultacjach społecznych poprzez ułatwienie dostępu i informacji o nich.

Na portalu można w łatwy sposób wyszukać interesującą odwiedzającego gminę lub powiat, a następnie sprawdzić aktualnie trwające konsultacje. Możliwe jest również wyszukanie konkretnych konsultacji dotyczących danej kwestii.

Dodatkowo, użytkownicy mogą zapisać się do specjalnego newslettera, dzięki któremu będą otrzymywali informacje na temat konsultacji w interesującym ich regionie. Portal dostępny jest również w wersji mobilnej.

Stronę można znaleźć tutaj.