Festyn z okazji 50-lecia istnienia Winograd

Poznańskie Winogrady obchodzą w tym roku 50-lecie istnienia. Z tej okazji, zaplanowano szereg atrakcji, które odbywać się będą przez cały rok. Już jutro, na dużej polanie na os. Zwycięstwa poznaniacy będą mogli bawić się na jubileuszowym festynie rodzinnym.

W tym roku mija 50 lat odkąd wmurowano kamień węgielny pod pierwszy budynek na os. Wielkiego Października, czyli na obecnym os. Pod Lipami. Spółdzielnia Mieszkaniowa Winogrady przygotowała szereg atrakcji i sposobów na świętowanie jubileuszu.

Już jutro, na dużej polanie na os. Zwycięstwa odbędze się festyn z okazji Jubileuszu 50-lecia Winograd. Dla uczestników przygotowano szereg atrakcji.

Choć oficjalne rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godzinę 12:00, to już o godzinie 11:15, Teatr asz.teatr zaprezentuje spektakl “O Piekareczce ze Słodkiej Krainy”.

W programie festynu znalazły się m.in. występy grupy baletnic i grup tanecznych, pokazy sztuk walki, pokaz ratownictwa z wraku samochodu, pokaz pracy psów ratowniczych i  pokaz sztuki cyrkowej. Przygotowano również blok konkursów i zagadek dla dzieci i dorosłych, a o godzinie 19:00 rozpocznie się potańcówka z przebojami lat 70., 80. i 90.

O godzinie 21:30 warto przyjść na pokaz ogniowo-artystyczny “Swing Fireshow” w wykonaniu agencji artystycznej FLOW.

To jednak nie wszystkie atrakcje. Na poznaniaków, którzy pojawią się na festynie czekają także turnieje i zawody sportowe, konkurs żonglerki, znakowanie rowerów, pokaz wozu policyjnego oraz warsztaty z zakresu robotyki i programowania dla dzieci.

Najmłodsi poznaniacy będą mogli również skorzystać z Dmuchanych Placów Zabaw, w tym ze zjeżdżalni, zamka, basenu z piłeczkami, ścianki wspinaczkowej i piłkarzyków. W Kąciku animatorskim czeka na nich także malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, bańki mydlane i modelowanie balonów.

Swoje stoiska będą miały Fundacja Animalnia i Fundacja Sfora Husky.

Głodni mogą skorzystać z oferty gastronomicznej. Organizatorzy zapowiadają żurek, grochówkę, pajdy chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem, a także kawę i herbatę.