Kejtrówka znów zawita na Cytadelę

Psy i ich miłośnicy znów będą mieli swoje święto. W weekend, na poznańskiej Cytadeli, odbywać się będzie Kejtrówka, czyli piknik skierowany do miłośników psów i ich pupili. Wydarzenie jest częścią miejskiego programu „Kejter też poznaniak”.

Impreza rozpocznie się w sobotę, o godzinie 10:00 i potrwa do godziny 18:00 w niedzielę. W programie przewidziano m.in. pokazy psów policyjnych, pokazy z zakresu posłuszeństwa, pokazy psich dyscyplin sportowych, a także spotkania z lekarzem weterynarii, pokazy kulinarne z zakresu przygotowywania posiłków dla zwierząt, prezentację fundacji działających na rzecz zwierząt.

„Zaprezentowane zostaną umiejętności posłuszeństwa psów policyjnych oraz pokazy psich sportów w różnych kategoriach. Szczególną atrakcją będą zawody “Latające psy”, corocznie organizowane w trakcie Kejtrówki. Miłośnicy dogfrisbee będą mogli zainaugurować sezon właśnie w Poznaniu.”

Patryk Pawełczak, p.o. dyrektora Gabinetu Prezydenta z Urzędu Miasta Poznania

Właściciele psów będą mieli okazję, by bezpłatnie zaczipować swoje czworonogi i uaktualnić swoje dane rejestrowe.

Jak co roku, podczas imprezy odbędzie się także promocja sprzątania odchodów psach. Każdy chętny będzie mógł otrzymać specjalne woreczki do sprzątania po swoich pupilach.

Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji dla dzieci – w specjalnej strefie będą czekać na nie animatorki, które pokażą m.in. jak zapleść smycz dla czworonoga, uszyć myjki do psich łap czy stworzyć nieśmiertelniki dla swoich pupili.