Narodowa Orkiestra Instrumentów Ludowych Ukrainy powraca do Poznania w ramach XI edycji Festiwalu Kultury Ukraińska Wiosna

Narodowa Orkiestra Instrumentów Ludowych Ukrainy powraca do Poznania po sześciu latach, by zaprezentować się poznańskiej publiczności z nowym programem. Koncert odbędzie się jutro, w ramach XI edycji Festiwalu Kultury Ukraińska Wiosna.

Orkiestrę z Kijowa tworzy 60 muzyków grających na m.in. bandurach, cymbałach, kobzach, skrzypcach, basetlach, lirach, okarynach, syringach, surmаch, trąbkach kozackich, dudykach, drymblach i bębnach.

Podczas poznańskiego koncertu, artyści zaprezentują własną interpretację współczesnej muzyki ukraińskiej i światowej. Zestawienie tradycji ze współczesnością zachwyca publikę w wielu państwach Europy.

Koncert odbędzie się jutro, 12 maja, o godzinie 20:00 w Sali Wielkiej CK Zamek. Wydarzenie jest częścią XI edycji Festiwalu Kultury Ukraińska Wiosna, który jest dofinansowywany ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Miasta Poznania.