Trzy tygodnie Poznańskich Dni Rodziny. Inauguracja już jutro

Ponad trzy tygodnie potrwają zaczynające się jutro Poznańskie Dni Rodziny. W programie imprezy znalazło się kilkaset propozycji skierowanych zarówno do najmłodszych, jak i ich rodziców oraz najstarszych mieszkańców Poznania.

Inauguracja Poznańskich Dni Rodziny nastąpi jutro na Łęgach Dębińskich, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. Poznaniacy będą mogli korzystać z oferty warsztatów, happeningów, pokazów artystycznych, animacji i koncertów. Podczas imprezy, zastępca prezydenta miasta, przekaże jednej z poznańskich rodzin symboliczne klucze do miasta.

Na scenie pojawi się Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele, a o godzinie 15:30, poznaniaków do zabawy zachęcać będzie Margaret.

„Pomagamy im w różnych obszarach – od edukacji, poprzez zdrowie, aż po pomoc i opiekę. Poznańskie Dni Rodziny wpisują się w działanie miasta i są niezwykle ważną inicjatywą. To setki wydarzeń, dzięki którym dzieci, rodzice i dziadkowie mogą spędzać razem swój wolny czas, mieć chwilę wyłącznie dla siebie i rodziny.”

Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta

Akcja organizowana jest już po raz szósty. Przez trzy tygodnie odbędzie się niemal 250 wydarzeń, skierowanych zarówno do całych rodzin, jak i poszczególnych grup – dzieci, rodziców, opiekunów, seniorów.

W programie są m.in. warsztaty dla dzieci, warsztaty i porady dla rodziców, pokazy filmowe, zajęcia plastyczne, międzypokoleniowy turniej literacki, zabawy rozwijające, piknik żeglarski, wydarzenia sportowe i koncerty.

Szczegółowy program dostępny jest online.

Program pikniku inauguracyjnego na Łęgach Dębińskich:

11:30-11:35 – rozpoczęcie PDR 2018
11:40-12:05 – fragmenty przedstawienia baletowego w wykonaniu Szkoły Tańca i Baletu “Fouetté”
12:20-12:50 – Happening “Wyginam śmiało ciało – by mi się chciało!” w wykonaniu Teatru Muzycznego
13:15-14:15 – występ Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele oraz warsztaty Ukulele
14.30-14:45 – Pokaz akrobatyczny w wykonaniu grupy Everest Production
15:05-15:10 – uroczysta inauguracja PDR 2018, przekazanie symbolicznych kluczy do miasta
15:30-16:30 – koncert gwiazdy muzyki Pop Margaret (15.15-15.30 – autografy, zdjęcia)