“Zielony Poznań” – kiermasz przed Palmiarnią i jubileuszowy konkurs

W sobotę ruszy jubileuszowa, 25. edycja konkursu “Zielony Poznań” na najpiękniejszy balkon, taras i ogródek. Rozpoczęcie przyjmowania zgłoszeń zainauguruje kiermasz przed Palmiarnią Poznańską w weekend.

Co roku, w ramach konkursu “Zielony Poznań” wybierany jest najpiękniejszy balkon, taras, przydomowy ogród, działkę i pas zieleni. Zgłosić mogą się zarówno sami poznaniacy, jak i firmy czy instytucje.

Każdy konkurs składa się z dwóch etapów – osiedlowego i miejskiego. W pierwszym, oceny obiektów dokonują rady osiedli, Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców lub Zarząd Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Te, które uzyskają najwyższe oceny, przechodzą do etapu miejskiego.

Na tym poziomie, najciekawsze i najpiękniejsze ogrody, balkony, działki, tarasy czy pasy zieleni ocenia specjalna Komisja Konkursowa.

Zgłoszenia przyjmowane będą od jutra, 12 maja, do 20 czerwca. Pierwszy etap zakończy się miesiąc później, a ostateczni zwycięzcy znani będą do 30 sierpnia.

Konkurs zostanie zainaugurowany podczas kiermaszu “Zielony Poznań”, który odbędzie się w ten weekend (sobota i niedziela) przed Palmiarnią Poznańską, w godzinach 10:00-17:00. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach z ogrodolecznictwa, pokazach florystycznych, kupić od wystawców rośliny, akcesoria ogrodnicze, nawozy, podłoża, a także wymienić się doświadczeniem z innymi ogrodnikami, skonsultować się z instruktorami Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców oraz studentami z Koła Naukowego Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu z Uniwersytetu Przyrodniczego.

Karty zgłoszeniowe do konkursu dostępne będą podczas kiermaszu oraz na stronie Urzędu Miasta (od 12 maja).