Blog

Kolejne zmiany organizacji ruchu na Jeżycach

Dzisiejszej nocy zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu w związku z rozpoczęciem kolejnego etapu budowy ul. św. Wawrzyńca. Utrudnienia będą czekać na kierowców w rejonie ul. Żeromskiego i Niestachowskiej.

Transport autokarowy pominięty w Krajowym Planie Odbudowy

W transporcie wojewódzkim, powiatowym i gminnym jest wykorzystywanych ok. 35 tys. autobusów, których średni wiek wynosi 18,6 lat, ale wiele z nich ma nawet 30 lat i więcej. Na wymianę starego, nieekologicznego taboru nie przewidziano żadnych środków w Krajowym Planie Odbudowy – podkreśla Polska Izba Gospodarcza Transportu Samochodowego i Spedycji,...

IMGW: w najbliższy wtorek załamanie pogody

Ciepła, wiosenna pogoda nie zagości w Polsce na długo; już w poniedziałek z zachodu wkroczy do nas strefa frontu chłodnego, a w nocy z poniedziałku na wtorek do zachodniej części kraju napłynie zdecydowanie chłodniejsze powietrze - podkreśla Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Rozbój na Wildzie, policja szuka podejrzanych

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Wilda prowadzą śledztwo w sprawie rozboju. Związek z tym przestępstwem mogą mieć osoby zarejestrowane na nagraniach z monitoringu. Osoby, które rozpoznają rozpoznają mężczyzn ze zdjęć proszone są o kontakt z policjantami.