Enea AZS Poznań zwycięskie w meczu z faworytkami z Lublina

Choć to nie one były faworytkami spotkania i o wiele gorzej rozpoczęły mecz, to zawodniczki Enea AZS Poznań pokazały klasę i wygrały z Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin.

Zawodniczki z Lublina przyjechały do Poznania w roli faworytek spotkania i już od pierwszych minut zaczęły budować znaczną przewagę.

Poznanianki nie zamierzały jednak poddać się bez walki i odmieniły sytuację jeszcze w pierwszej połowie meczu, kiedy to najpierw przegrały 22:23, aby w drugiej kwarcie wygrać aż 28:11.

Koszykarki AZS Poznań zdecydowanie lepiej i skuteczniej grały zarówno w ataku jak i obronie. Tymczasem rywalką brakowało skupienia i celności.

Po przerwie Pszczółki znów zaczęły mocno atakować, poprawiając skuteczność. Poznanianki przegrały trzecią kwartę 14:21 popełniając zdecydowanie więcej błędów niż w pierwszych dwóch odsłonach spotkania.

W ostatniej kwarcie zawodniczki AZS nie pozwoliły jednak rywalkom na dalszą dominację. Dzięki skuteczności w ataku wygrały 23:17, co przełożyło się na wygraną w całym meczu 87:72.