Rogale i city break, czyli dlaczego warto przyjechać do Poznania

Atrakcje turystyczne, kulturalne i – co na pewno podziała najlepiej – świeżo pieczone rogale świętomarcińskie – tak właśnie zamierza się promować Poznań na Międzynarodowej Giełdzie Turystycznej w Berlinie.


Międzynarodowa Giełda Turystyczna ITB rozpocznie się 7 i potrwa do 11 marca. Poznań zaprezentuje swoją ofertę na Polskim Stoisku Narodowym w strefie miast-gospodarzy UEFA EURO 2012. A co pokaże?

 

Poznań będzie promować się jako miasto wprost wymarzone na tzw. city break czyli na krótkie wyjazdy. Jest to świetna alternatywa wypoczynku dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na długi urlop. Takie krótkie wyjazdy pozwalają nie tylko odpocząć od codzienności, ale przede wszystkim poznać liczne atrakcje miasta, nocne życie, regionalną kuchnię, skorzystać z bogatej oferty kulturalnej.

 

Poznańska oferta została skonstruowana z myślą o kibicach i turystach, którzy z okazji Euro 2012 zamierzają odwiedzić stolicę Wielkopolski. Będzie to więc między innymi pakiet przechadzek po mieście, szczegółowy opis miejskich atrakcji dla tych, którzy wolą zwiedzać samodzielnie i spis punktów informacji turystycznych na wszelki wypadek. Jest także oferta poznańskich hoteli i restauracji, jednak najbardziej przekonujące okażą się zapewne rogale świętomarcińskie, które będą pieczone na miejscu i których będzie można od razu spróbować….