Euro 2012: 112 złotych za noc w parku Kasprowicza

Ruszyła sprzedaż biletów do miasteczka dla kibiców w parku Kasprowicza, jednego z dwóch, które będą działały w Poznaniu. Pierwsza pula rozeszła się błyskawicznie, a kibice już czekają na drugą.


Jak donosi portal lazarz.pl, miasteczko będzie działało od 8 do 20 czerwca i będzie podzielone na kilka obszarów. Jednym z nich będzie strefa noclegowa. Do dyspozycji kibiców zostanie oddanych prawie 5 tysięcy miejsc noclegowych z w pełni wyposażonym zapleczem sanitarnym. Każdy z Carlsberg FanCamp oferuje trzy możliwości zakwaterowania: przygotowane przez organizatorów namioty, domki holenderskie oraz miejsca dla camperów.

 

Cena noclegu na Carlsberg FanCamp wynosi od 112 zł za noc w namiocie przy minimalnym pobycie przez 3 noce. Dla camperów jest to od 112 zł od osoby przy minimalnej ilości 4 osób zatrzymujących się w miasteczku Carlsberga na minimum 3 noce. Cena noclegu w namiocie obejmuje śniadanie oraz uprawnia osoby pełnoletnie do odbioru dwóch piw w miasteczku. Wstęp na teren Carlsberg FanCamp i możliwość uczestniczenia we wszelkich atrakcjach odbywających się na jego terenie jest darmowy dla wszystkich, bez znaczenia czy zdecydują się na wykupienie noclegu.

 

FanCamp będzie także strefą zabawy, gdzie powstanie namiot ze sceną, na której odbywać się będą koncerty gwiazd. Znajdzie się tam także telebim, na którym będzie można oglądać transmisje meczów Euro 2012 na żywo. W strefie zabawy dla amatorów słońca zostanie usypana również plaża, obok której stanie bar. Na terenie strefy sportu powstaną boiska do piłki nożnej, piłki plażowej oraz siatkówki. Drużyny będą mogły zgłaszać się do rozgrywek w każdej z dyscyplin i stanąć w szranki podczas organizowanych turniejów. Dla osób preferujących inne sporty przewidziano ćwiczenia jogi oraz aerobiku.

 

Organizator miasteczka deklaruje, że zapewni opiekę medyczną, a nad bezpieczeństwem będzie przez całą dobę czuwać ponad 110 pracowników ochrony oraz policja.

 

W trakcie działalności FanCampu utworzonych zostanie 150 miejsc pracy sezonowej. W pierwszej kolejności otrzymają ją mieszkańcy Łazarza. Ponadto 20 tys. złotych organizator zamierza przeznaczyć na budowę siłowni lub placu zabaw, a po zakończeniu działania miasteczka zorganizuje dla mieszkańców piknik rodzinny.

 

Czytaj także:

Nie będzie irlandzkiego miasteczka nad Maltą?

100 dni do Euro: czy jesteśmy gotowi?

Euro 2012: Tłumy Irlandczyków w Poznaniu