Zmiany w ruchu na mecz Lech Poznań – Śląsk Wrocław

W związku z meczem Lech Poznań – Śląsk Wrocław, który odbędzie się w niedzielę 25 marca o 14.30, zostanie zmieniona organizacja ruchu w rejonie Stadionu Miejskiego przy ulicy Bułgarskiej.

Etap I – dojazd na mecz
W niedzielę od 12 zostaną zamknięte dla ruchu pojazdów: ulica Bułgarska na odcinku od Marcelińskiej do Grunwaldzkiej w obu kierunkach oraz ulice Węgorka, Świerzawska i Wałbrzyska.
W celu wcześniejszego poinformowania kierujących pojazdami na skrzyżowaniach ulic: Polska – Bukowska – Bułgarska, Grochowska – Marcelińska, Grunwaldzka – Grochowska, Grunwaldzka – Jawornicka, Ściegiennego – Promienista zostaną ustawione tablice informujące o zamknięciu ulicy Bułgarskiej.

Na ulicy Ptasiej od 11 oraz na ulicy Grunwaldzkiej na odcinkach od Drzewieckiego do Węgorka i od Bolkowickiej do Palacza od godziny 11 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się /B-36/ z tabliczką wskazującą, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela /T-24/. Znaki te zostaną ustawione także wcześniej z datą i godziną obowiązywania.

Na skrzyżowaniach, znajdujących się w obszarze oddziaływania wprowadzonych ograniczeń w ruchu, sygnalizacje świetlne będą przełączane na sygnał żółty pulsujący po otrzymaniu informacji z policji. Objazdy poprowadzone będą ulicami: Marcelińską, Grochowską, Promienistą, Taczanowskiego i Jugosłowiańską do ulicy Grunwaldzkiej. Objazd funkcjonować będzie do około godziny 12:00.

Etap II – po zakończeniu meczu
W tym samym dniu od około godziny 16:00, czyli około 30 minut przed zakończeniem spotkania, dodatkowo zostaną zamknięte dla ruchu pojazdów: ulica Grunwaldzka – jezdnie od Grochowskiej do Bułgarskiej w kierunku Junikowa i od Jawornickiej do Jugosłowiańskiej w kierunku centrum miasta, a także ciąg ulic: Jugosłowiańska, Taczanowskiego i Ściegiennego w kierunku od Promienistej do Grunwaldzkiej.
Ograniczenia te potrwają do czasu rozejścia się i odjazdu uczestników wydarzenia.

Zarząd Dróg Miejskich przypomina kibicom piłkarskim, że w rejonie stadionu trwają dwie wielkie inwestycje drogowe: przebudowa ulicy Bułgarskiej na odcinku od ulicy Marcelińskiej do ulicy Grunwaldzkiej oraz przebudowa ulicy Grunwaldzkiej do układu dwujezdniowego na odcinku od ulicy Smoluchowskiego do ulicy Malwowej oraz przebudowa torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ulicy Bułgarskiej i Grunwaldzkiej. Dlatego zachęca ich do korzystania z komunikacji zbiorowej, a także o zachowanie ostrożności i poruszanie się wyznaczonymi trasami z uwagi na prace drogowe.

Jeżdżący tą trasą powinni także liczyć się ze zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Komunikacja autobusowa po meczu: wzmocnienie obsługi linii nr T2 i T3. Ruch autobusów na ulicy Bułgarskiej zostanie czasowo wstrzymany po zakończeniu meczu, w związku z tym wszystkie kursy autobusów linii nr: 50, 63, 91 oraz A skierowane zostaną objazdem przez ulicę Grochowską i Promienistą (autobusy zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach na trasie objazdu):

Linia nr 50 (w obu kierunkach)
OGRODY – … – Bułgarska – Marcelińska – Grochowska – Promienista – Ściegiennego – … – GÓRCZYN

Linia nr 63 (w obu kierunkach)
GARBARY – … – Bukowska – Grochowska – Promienista – Ściegiennego – … – GÓRCZYN

Linia nr 91 (w obu kierunkach)
OS. SOBIESKIEGO – … – Bułgarska – Marcelińska – Grochowska – Promienista – OS. KOPERNIKA

Linia A (w obu kierunkach)
M1 CENTRUM HANDLOWE – … – Bukowska – Grochowska – Promienista – OS. KOPERNIKA

25 marca  bilet lub karnet na mecz: Lech Poznań – Śląsk Wrocław upoważnia do przejazdu środkami komunikacji miejskiej organizowanymi przez Zarząd Transportu Miejskiego bez dodatkowych opłat. Kibice będą mogli skorzystać z powyższych przejazdów 2 godziny przed meczem oraz 3 godziny po zakończeniu meczu.