Moja droga B.

Widzom Teatru Wielkiego proponujemy projekt specjalny – Dzień z Markiem Koterskim.

Każdy spektakl Dzień świra w repertuarze Teatru Wielkiego poprzedzony będzie gościnnym występem warszawskiego Teatru Polonia ze sztuką autorstwa Krystyny Jandy, w reżyserii Marka Koterskiego Moja droga B. Odtwórczynią tego monodramu jest świetna aktorka Małgorzata Bogdańska, a prywatnie żona reżysera. Po spektaklu zapraszamy na krótkie spotkanie z artystką.

Na spektakl składają się listy do przyjaciółki pani B., z którą rozmawia się o wszystkim: o spostrzeżeniach, marzeniach, troskach, stanach ducha i żalach, o pretensjach do świata i ludzi. Mówi się o sobie i innych kobietach. Sceniczna adaptacja tych felietonów jest dziełem mężczyzny „specjalnego”, o spojrzeniu czystym i uważnym, czasem ironicznym, ale przecież zawsze życzliwym – Marka Koterskiego.

Czy takie są kobiety? Nie wiadomo. Małgorzata Bogdańska i Krystyna Janda takie są. Ale w tym spektaklu są przede wszystkim takie, jakimi je zobaczył Koterski.

Najbliższa okazja, aby zobaczyć monodram i wziąć udział w spotkaniu już 28 marca o godzinie 17:00 w Teatrze Wielkim w Poznaniu.