Zmiany w organizacji ruchu w związku z meczem Lech Poznań – Cracovia

Lech Poznań zagra w sobotę, 31 marca na Stadionie Miejskim z Cracovią Kraków – w związku z tym kierowcy jeżdżący po Grunwaldzie muszą się nastawić na utrudnienia w ruchu. Będzie sporo zmian w organizacji ruchu…

Etap I – dojazd na mecz
W sobotę, tj. w dniu 31 marca 2012 r. od godziny 16:00 zostaną zamknięte dla ruchu pojazdów: ulica Bułgarska na odcinku od Marcelińskiej do Grunwaldzkiej w obu kierunkach oraz ulice Węgorka, Świerzawska i Wałbrzyska.
W celu wcześniejszego poinformowania kierujących pojazdami na skrzyżowaniach ulic:
• Polska – Bukowska – Bułgarska,
• Grochowska – Marcelińska,
• Grunwaldzka – Grochowska,
• Grunwaldzka – Jawornicka,
• Ściegiennego – Promienista,
zostaną ustawione tablice informujące o zamknięciu ulicy Bułgarskiej.

O 16 zamknięta dla ruchu zostanie południowa jezdnia ulicy Grunwaldzkiej (kierunek od Junikowa do centrum) na odcinku od ulicy Jawornickiej do skrzyżowania z ulicami Bułgarską i Jugosłowiańską. Kierowcy będą korzystać z objazdu ulicami Jawornicką, Promienistą do Grochowskiej.

Na ulicy Ptasiej oraz na ulicy Grunwaldzkiej na odcinkach od Drzewieckiego do Węgorka i od Bolkowickiej do Palacza od godziny 15:00, będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się /B-36/ z tabliczką wskazującą, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela /T-24/. Znaki te zostaną ustawione także wcześniej z datą i godziną obowiązywania.

Na skrzyżowaniach, znajdujących się w obszarze oddziaływania wprowadzonych ograniczeń w ruchu, sygnalizacje świetlne będą przełączane na sygnał żółty pulsujący po otrzymaniu informacji z policji.
Objazdy poprowadzone będą ulicami: Marcelińską, Grochowską, Promienistą, Taczanowskiego i Jugosłowiańską do ulicy Grunwaldzkiej. Objazd funkcjonować będzie do około godziny 19.30.

Etap II – po zakończeniu meczu
W tym samym dniu od około godziny 19.30, czyli około 30 minut przed zakończeniem spotkania, dodatkowo zostaną zamknięte dla ruchu pojazdów: ulica Grunwaldzka – jezdnie od Grochowskiej do Bułgarskiej w kierunku Junikowa i od Jawornickiej do Jugosłowiańskiej w kierunku centrum miasta, a także ciąg ulic: Jugosłowiańska, Taczanowskiego i Ściegiennego w kierunku od Promienistej do Grunwaldzkiej.

Ograniczenia te potrwają do czasu rozejścia się i odjazdu uczestników wydarzenia.
Zarząd Dróg Miejskich przypomina kibicom piłkarskim, że w rejonie stadionu trwają dwie wielkie inwestycje drogowe: przebudowa ulicy Bułgarskiej na odcinku od ulicy Marcelińskiej do ulicy Grunwaldzkiej oraz przebudowa ulicy Grunwaldzkiej do układu dwujezdniowego na odcinku od ulicy Smoluchowskiego do ulicy Malwowej oraz przebudowa torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ulicy Bułgarskiej i Grunwaldzkiej.

Funkcjonowanie komunikacji podczas meczu: Lech Poznań – Cracovia Kraków

Komunikacja autobusowa przed meczem: obsługa linii nr 50, 63, 91, A autobusami przegubowymi

Komunikacja autobusowa po meczu: wzmocnienie obsługi linii nr T2 i T3. Ruch autobusów na ulicy Bułgarskiej zostanie czasowo wstrzymany po zakończeniu meczu, w związku z tym wszystkie kursy autobusów linii nr: 50, 63, 91 oraz A skierowane zostaną objazdem przez ulicę Grochowską i Promienistą (autobusy zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach na trasie objazdu):

Linia nr 50 (w obu kierunkach)
OGRODY – … – Bułgarska – Marcelińska – Grochowska – Promienista – Ściegiennego – … – GÓRCZYN

Linia nr 63 (w obu kierunkach)
GARBARY – … – Bukowska – Grochowska – Promienista – Ściegiennego – … – GÓRCZYN

Linia nr 91(w obu kierunkach)
OS. SOBIESKIEGO – … – Bułgarska – Marcelińska – Grochowska – Promienista – OS. KOPERNIKA

Linia A (w obu kierunkach)
M1 CENTRUM HANDLOWE – … – Bukowska – Grochowska – Promienista – OS. KOPERNIKA