Poznań na weekend: na co się wybrać?

Od Jarmarku Wielkanocnego po koncerty, afroamerykańskie party, mecze, półmaraton i Misterium Męki Pańskiej. To będzie weekend bogaty w wydarzenia.

Na Starym Rynku trwa Jarmark Wielkanocny, na którym można kupić wszystko, co niezbędne na świątecznym stole – a także trochę rzeczy zbędnych, ale urokliwych… Jarmark potrwa do 4 kwietnia.

W piątek, 30 marca, klub Blue Note zaprasza o 20 na koncert Jeremy Pelt Quintet, kwintetu wielokrotnego laureata plebiscytu magazynu Down Beat. To jedyny koncert w Polsce w ramach trasy promującej wydany na początku roku album „Soul“. Fabrika zaprasza o 21 na kolorową mieszankę soczystego funku i soulu, największe taneczne przeboje lat ’80, nostalgiczne wycieczki w ostatnie dwie dekady i dużo nowości. Wstęp wolny. A Brogans proponuje o 20.30 koncert SDC. Skrzydlaści – zespół gitarzysty Mateusza Rypińskiego, perkusisty Kamila Nowaczyka i wokalisty Artura Strugały powiększona się o drugą trójkę muzyków. SQ zaprasza o 22.30 na koncert Ani Dąbrowskiej.

W sobotę, 31 marca, warto będzie wybrać się do Szreniawy, na tradycyjny jarmark, który muzeum organizuje przed Wielkanocą. W tym roku Szreniawa zaprasza na jarmark aż przez dwa dni – sobotę 31 marca i niedzielę 1 kwietnia. W programie wielkanocne smakołyki, pokazy robienia palm wielkanocnych i malowania pisanek, a także występy zespołów ludowych.

 Przyszłych rodziców zaprasza „Gauganek”, który 31 marca organizuje spotkanie dla przyszłych rodziców pt. „Rodzic blisko natury”. Spotkania poprowadzą eksperci, którzy poruszą tematy m.in. dlaczego warto nosić maluchy w chustach?; BLW (Baby-led Weaning) – wprowadzanie pokarmów stałych do diety małego dziecka; zabawy Akademii Szkraba czy kwestię diety starszaka. Spotkanie zaplanowano w dwóch grupach, początek o 13.30.

Fani sportu nie mogą przegapić meczu Lecha Poznań z Cracovią Kraków o 18 na Stadionie Miejskim w Poznaniu – kibice kierowcy powinni uważać na utrudnienia w ruchu!

O 19 panie zaprasza Kupiec Poznański na pierwsze z cyklu spotkań dla kobiet, z udziałem kobiet i o kobietach „Kobieta w Centrum”. Gośćmi wieczornego spotkania w Kupcu Poznańskim pod hasłem „ABC Ubioru i Elegancji” będą między innymi projektantka mody Kaja Śródka i Bartek Wardziak – fotograf gwiazd.

O 20.00 na Cytadeli rozpocznie się Misterium Męki Pańskiej, największe widowisko pasyjne na świecie, przygotowane przez blisko tysiącosobowy zespół. Specjalnie na misterium Zarząd Transportu Miejskiego przygotował dodatkowe autobusy i tramwaje.
 
Blue Note o 20 miłosników nieco innych wrażeń zaprasza na koncert SBB, który promuje nową płytę zespołu. A Fabrika od 21 proponuje AfroAfrykańska wciągająca, dansowa podróż od Senegalu po Madagaskar, bujający highlife, słoneczny soukous, zadymiony afrobeat i kuduro. Wstęp wolny.

Niedzielę 1 kwietnia zdominuje półmaraton. Ulica arcybiskupa Baraniaka, czyli miejsce startu, będzie zamknięta już od 6 rano na odcinku od Inflanckiej do Chartowa. Trzy godziny później zostaną zamknięte wszystkie ulice, którymi pobiegną uczestnicy półmaratonu. Nie będzie można nimi jeździć do południa, a biorąc pod uwagę tradycyjne zamieszanie po ich otwarciu – pewnie o godzinę dłużej.

O 16.00 na Stadionie Miejskim rozpocznie się mecz Warty Poznań z Sandecją Nowy Sącz. A na zakończenie weekendu warto wybrać się do Johnny Rockera na koncert Eureka Machines i Obscure Sphinx.