Wampiry atakują poznańskie uczelnie

Od 2 kwietnia aż do 10 maja wampiry na dobre zagoszczą na poznańskich uczelniach publicznych. Wszystko w ramach XXI edycji akcji o niezwykle krwistej nazwie – Wampiriada.

Jest to projekt, który uzmysławia istotę krwiodawstwa. Zachęcając do oddawania krwi, budując jednocześnie prospołeczną postawę wśród studentów – informują organizatorzy akcji.

XXI edycja Wampiriady potrwa 6 tygodni i będzie najdłuższą ze wszystkich dotychczasowych. W akcji wezmą udział poznańskie uczelnie publiczne.

Agnieszka Książkiewicz z biura prasowego UAM informuje, że przez ponad miesiąc – od 2 kwietnia do 10 maja 2012 roku – na terenie poszczególnych szkół wyższych będą działać stacjonarne punkty krwiodawstwa, pojawi się też autobus do zbiórki krwi.

XXI edycja Wampiriady zostanie wzbogacona o:

– konsultacje z dietetykiem, pomiar tkanki tłuszczowej
– stoisko PCK
– kursy pierwszej pomocy
– szereg badań (badanie ciśnienia, obliczanie wskaźnika BMI, badanie glukozy, spirometria )
– informacje na temat oddawania szpiku- stoisko Drużyny Szpiku
-obecność wolontariuszy z Fundacji „Dobrze, że jesteś”
 -turniej gier planszowych Via-GRA (odbędzie się on po zakończeniu głównej części akcji – 17 maja na Wydziale Nauk Społecznych UAM).

Tegoroczna Wampiriada będzie połączona z IX edycją Festiwalu Studenckiej Twórczości – Studencką Wiosną.

Biuro prasowe UAM informuje również, że dla uczestników XXI edycji Wampiriady przygotowano liczne gadżety i nagrody.

Początek XXI Wampiriady już w najbliższy poniedziałek 2 kwietnia. Akcja wystartuje na Uniwersytecie Ekonomicznym, gdzie pozostanie do 4 kwietnia; 11 i 12 kwietnia wydarzenia przeniosą się na Uniwersytet Przyrodniczy; 16, 17, 18, 19 kwietnia Wampiriada zagości na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza; w dniach 23-26 kwietnia akcja będzie obecna na Politechnice Poznańskiej; 7 maja – Akademia Wychowania Fizycznego; 8 maja – Uniwersytet Artystyczny; 9 maja – Uniwersytet Medyczny i na koniec 10 maja raz jeszcze UAM.