Spotkanie w sprawie Warty – zapraszają mieszkańców

We wrześniu ubiegłego roku Poznań oraz firmy KuiperCompagnons, DHV i SwedeCenter Sp. z o.o. zawiązały współpracę pod nazwą Partnerstwo “Na rzecz Warty”. Teraz chcą przedstawić swój projekt z mieszkańcom, więc 4 kwietnia zapraszają ich na spotkanie.

W grudniu 2011 dzięki zaangażowaniu wszystkich partnerów rząd Królestwa Niderlandów przyznał dotację na opracowanie strategii rozwoju rzeki Warty, której ukończenie zaplanowano na przełom lipca i sierpnia 2012 r. Będzie ona stanowić integralny element Strategii Rozwoju Miasta Poznania do roku 2030 i realizować cele programu strategicznego “Rzeka w mieście”.

– Liczymy, że nasz projekt pozwoli na określenie roli rzeki w Poznaniu, wskaże najlepsze dla mieszkańców kierunki jej kształtowania – mówi Rafał Łopka z biura prasowego urzędu miasta. – A także poprawi zagospodarowanie przestrzenne miasta poprzez ułatwienie planowania inwestycji i zwiększenie atrakcyjności terenów nadrzecznych. Ponadto mamy nadzieję, że przyczyni się on do ulepszenia ochrony przeciwpowodziowej Poznania, a w dalszej perspektywie zintegruje wszystkie planowane inwestycje nadrzeczne.

W związku z chęcią przybliżenia poznaniakom założeń naszego projektu partnerzy na rzecz Warty organizują pierwsze (z trzech planowanych) spotkanie, na które serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych. Będzie ono prowadzone w formule panelu dyskusyjnego, poprzedzonego prezentacją. Spotkanie odbędzie się w środę, 4 kwietnia 2012r., o godzinie 17, w budynku Wyższej Szkoły Logistyki, przy ul. Estkowskiego 6 w Poznaniu.

Będą  to pierwsze konsultacje społeczne on-line – transmisja na żywo na stronie www.poznan.pl