Od 9 kwietnia znów remont Bułgarskiej

W drugi dzień świąt rozpoczyna się kolejny etap remontu Bułgarskiej. Tym razem drogowcy będą układać warstwę ścieralną jezdni na odcinku od ulicy Marcelińskiej do ulicy Grunwaldzkiej. Prace podzielone zostały na dwa etapy i potrwają do 15 kwietnia.

To wszystko oznacza, że kierowcy musza się nastawić na utrudnienia w ruchu. Od godziny 23 9 kwietnia do 1 nad ranem 12 kwietnia  wyłączona z ruchu zostanie zachodnia jezdnia ulicy Bułgarskiej (w kierunku ulicy Grunwaldzkiej) na odcinku od ulicy Marcelińskiej do ulicy Grunwaldzkiej. Z ruchu zostaną wyłączone wloty i wyloty skrzyżowań ulicy Bułgarskiej z ulicami Świerzawską i z ulicą Ptasią.

Od 12 kwietnia, od godziny 1 do 15 kwietnia, do godziny 23 wyłączona z ruchu będzie wschodnia jezdnia ulicy Bułgarskiej (w kierunku ulicy Polskiej) na odcinku od ulicy Grunwaldzkiej do ulicy Marcelińskiej. Z ruchu zostaną też wyłączone wloty i wyloty skrzyżowań ulicy Bułgarskiej z ulicami Kasztelańską i z ulicą Marszałkowską.

Na remontowanym odcinku będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Od 9 kwietnia do 12 kwietnia ruch od strony ulicy Grunwaldzkiej w kierunku ulicy Polskiej odbywać się będzie jednokierunkowo po wschodniej jezdni ulicy Bułgarskiej. Objazd do ulicy Grunwaldzkiej od strony ulicy Polskiej poprowadzony zostanie ulicami: Bułgarską, Marcelińską, Grochowską. Dojazd do ulicy Świerzawskiej poprowadzony zostanie ulicą Marcelińską, dojazd do ulicy Ptasiej od strony ulicy Polskiej poprowadzony zostanie ulicami: Marcelińską i Wałbrzyską, a dojazd do ulicy Ptasiej od strony ulicy Grunwaldzkiej poprowadzony zostanie ulicami: Grochowską, Marcelińską, Wałbrzyską.

Od 12 kwietnia do 15 kwietnia ruch od strony ulicy Polskiej w kierunku ulicy Grunwaldzkiej odbywać się będzie jednokierunkowo po zachodniej jezdni ulicy Bułgarskiej. Objazd do ulicy Polskiej od strony ulicy Grunwaldzkiej poprowadzony zostanie ulicami: Grunwaldzką, Marcelińską, Grochowską. Dojazd do ulicy Marszałkowskiej i Kasztelańskiej od strony ulicy Polskiej poprowadzony zostanie ulicami: Marcelińską, Grochowską, Grunwaldzką, dojazd do ulicy Marszałkowskiej i Kasztelańskiej od ulicy Grunwaldzkiej (z kierunku Junikowa) zostanie poprowadzony ulicą Grunwaldzką oraz nawrotem przez torowisko.

Z powodu remontu inaczej będą też kursować autobusy linii nr 50, 63, 91, A, 240. Na odcinku od ulicy Grunwaldzkiej do ulicy Marcelińskiej autobusy linii nr 50, 63, 91, A oraz 240 skierowane zostaną objazdami według następującego schematu:
 
W okresie od 9 kwietnia 2012 (od około 23:00) do 12 kwietnia 2012 roku (do około 1:00) – wyłączenie z ruchu zachodniej jezdni ulicy Bułgarskiej:
 
Linia nr 50 (w kierunku Górczyna)
OGRODY – … – Jasna – Bułgarska – Marcelińska – Grochowska – Grunwaldzka – Jugosłowiańska – … – GÓRCZYN
Powrót bez zmian
 
Linia nr 63 (w kierunku Górczyna)
DWORZEC GARBARY – … – Bukowska –  Grochowska – Grunwaldzka – Jugosłowiańska – … – GÓRCZYN
Powrót bez zmian

Linia nr 91 (w kierunku os. Kopernika)
DWORZEC SOBIESKIEGO – … – Bukowska – Bułgarska – Marcelińska – Grochowska – Grunwaldzka – Jugosłowiańska – OS. KOPERNIKA
Powrót bez zmian

Linia A (w kierunku os. Kopernika)
CENTRUM HANDLOWE M1 – … – Bukowska – Grochowska – Grunwaldzka – Jugosłowiańska – OS. KOPERNIKA
Powrót bez zmian
 
Linia nr 240 (w kierunku Kaczej)
DWORZEC GŁÓWNY PKP – … – Bukowska – Grochowska – Grunwaldzka – Jugosłowiańska – … – KACZA
Powrót bez zmian

Na czas objazdu z całkowitego użytkowania wyłączone zostaną przystanki: „Rycerska” – przystanek tymczasowy na ulicy Marcelińskiej w stronę ulicy Bułgarskiej, i „Marszałkowska” – przystanek na ulicy Bułgarskiej w stronę ulicy Grunwaldzkiej.

W okresie od 12 kwietnia 2012 roku (od około 1:00) do 15 kwietnia 2012 roku (do około 23:00) – wyłączenie z ruchu wschodniej jezdni ulicy Bułgarskiej:

Linia nr 50 (w kierunku pętli Ogrody)
DWORZEC GÓRCZYN – … – Jugosłowiańska – Grunwaldzka – Grochowska – Marcelińska – Bułgarska – Jasna  – … – OGRODY
Powrót bez zmian

Linia nr 63 (w kierunku Dworca Garbary)
GÓRCZYN – … – Jugosłowiańska – Grunwaldzka – Grochowska – Bukowska – … – DWORZEC GARBARY
Powrót bez zmian

Linia nr 91(w kierunku Sobieskiego)
OS. KOPERNIKA – Jugosłowiańska – Grunwaldzka – Grochowska – Marcelińska – Bułgarska – Bukowska – … – DWORZEC SOBIESKIEGO
Powrót bez zmian

Linia A (w kierunku M1)
OS. KOPERNIKA – Jugosłowiańska – Grunwaldzka – Grochowska – Bukowska – … – CENTRUM HANDLOWE M1
Powrót bez zmian

Linia nr 240 (w kierunku pętli Dworzec Główny PKP)
KACZA – … – Jugosłowiańska – Grunwaldzka – Grochowska – Bukowska – … – DWORZEC GŁÓWNY PKP
Powrót bez zmian

Na czas objazdu z całkowitego użytkowania wyłączony zostanie przystanek „Marszałkowska” – przystanek na ulicy Bułgarskiej w stronę ulicy Marcelińskiej, a przystanek „Bułgarska” w kierunku centrum zostanie zlokalizowany na ulicy Grunwaldzkiej przy skrzyżowaniu z ulicą Jugosłowiańską.

Czytaj także:

Grunwaldzka i Bukowska: drogowcy idą jak burza
Bukowska z nową nawierzchnią, Grunwaldzka nabiera blasku