Kolejny etap przebudowy Bukowskiej

Tym razem wyjątkowo uciążliwy dla kierowców, bo dotyczący odcinka od skrzyżowania z ulicami Przybyszewskiego i Szamotulską do skrzyżowania z ulicami Szpitalną i Grochowską – czyli samo centrum. A sytuacji nie ułatwiają trwające właśnie na MTP targi Motor Show.

– Prace polegają na sfrezowaniu warstw wiążącej i ścieralnej nawierzchni jezdni, wzmocnieniu konstrukcji jezdni, między innymi poprzez ułożenie specjalnej siatki i ułożeniu nowej warstwy wiążącej – wyjaśnia Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich. – Po ich zakończeniu odcinek zostanie oddany do użytku kierowców.

Ale zanim to nie nastąpi, ta część Bukowskiej jest zamknięta dla kierowców i mogą oni do wtorku 17 kwietnia poruszać się tam wyłącznie objazdami. Objazd w kierunku Ławicy wyznaczono ulicami: Przybyszewskiego – Marcelińska – Grochowska. Objazd do centrum miasta ulicami: Przybyszewskiego – Szamarzewskiego – Szpitalna.

Z powodu prac drogowców inaczej będzie też kursować miejska komunikacja. Autobusy linii dziennych nr 48, 59, 77, L skierowane zostaną objazdem w obu kierunkach: … – Bukowska – Przybyszewskiego – Szamarzewskiego – Szpitalna – Bukowska – …

Autobusy linii dziennych nr 63, A oraz nocnych nr 240 i 242 skierowane zostaną objazdem w obu kierunkach: … – Bukowska – Przybyszewskiego – Szamarzewskiego – Szpitalna – Grochowska – …

 
Autobusy linii dziennych nr 50, 718 i 719 jadące od strony pętli Ogrody w kierunku ulicy Bukowskiej skierowane zostaną objazdem:
OGRODY – Dąbrowskiego – Szamotulska – Szamarzewskiego – Szpitalna –  Bukowska – …  Powrót bez zmian  

Autobusy linii „za tramwaj” T2 oraz linii nocnej nr 251 jadące od strony Junikowa skierowane zostaną objazdem: Marcelińska – Przybyszewskiego – Bukowska – … Powrót bez zmian tj. przez ulicę Szylinga, Grunwaldzką, Wojskową do ulicy Marcelińskiej

Z całkowitego użytkowania wyłączone zostaną przystanki: Grodziska – na ulicy Bukowskiej (w obu kierunkach), Szpitalna – na ulicy Bukowskiej (w obu kierunkach), Rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego – na ulicy Grunwaldzkiej w kierunku centrum.

 
W związku z wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu na ulicach Przybyszewskiego i Reymonta (przejazdy dwukierunkowe po jednej jezdni) zmieniona zostanie lokalizacja przystanków:

    Bukowska – na ulicy Przybyszewskiego w stronę Górczyna – przystanek przeniesiony na jezdnię wschodnią (za przejście dla pieszych przy ulicy Bukowskiej)
    Opalenicka n/ż – na ulicy Przybyszewskiego w stronę Górczyna – przystanek przeniesiony za skrzyżowanie z ulicą Marcelińską (przy wejściu na teren szpitala)
    Rondo Jana Nowaka – Jeziorańskiego – na ulicy Reymonta w stronę Górczyna – przystanek przeniesiony na jezdnię zachodnią (przy parku)
    Rondo Jana Nowaka – Jeziorańskiego – na ulicy Przybyszewskiego w stronę Piątkowa – przystanek przeniesiony na ulicę Reymonta (przed rondem)

Dodatkowo na ulicy Szamarzewskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Grodziską uruchomiony zostanie w obu kierunkach przystanek tymczasowy Grodziska.

Ten etap prac potrwa do wtorku, 17 kwietnia 2012 roku włącznie i to niestety, jeszcze nie koniec. Ostatni etap prac rozpocznie się  28 kwietnia i potrwa do 6 maja 2012 roku, a na całej długości remontowanej ulicy Bukowskiej ułożona zostanie warstwa ścieralna nawierzchni jezdni. W tym czasie jezdnia zastanie zamknięta dla ruchu kołowego.

Czytaj także:

Grunwaldzka i Bukowska: drogowcy idą jak burza
Bukowska z nową nawierzchnią, Grunwaldzka nabiera blasku