Praliny… palce lizać!

Akademia Kulinarna SPOT. to EAT zaprosiła na kolejne spotkanie pt. „Pracę w mediach czas osłodzić”. Tym razem specjalnym gościem był Tomasz Deker, słynny cukiernik, który jak mało kto zna tajemnice czekolady. (Zobacz zdjęcia).

Do wykonania pralin zostali zaproszeni dziennikarze mediów lokalnych. Uczestnicy przy okazji dowiedzieli się co oznacza konszowanie, co sprawia, że czekolada ma piękny połysk i dlaczego podczas łamania tabliczki słychać ten charakterystyczny trzask. Tomasz Deker zdradził również proste triki i sztuczki, które pomogą w pracy z czekoladą i sprawią, że będziemy mogli zaskoczyć naszych gości.

Podczas dwugodzinnego spotkania odbył się szybki kurs robienia pralin z przepysznym nadzieniem m.in. czarnym bzem, rokitnikiem, prażonymi migdałami, różą, jaśminen i Whisky. W trakcie goszczenia w Akademii Kulinarnej SPOT. to EAT przedstawiciele mediów dowiedzieli się także, jak obchodzić się z czekoladą by móc wyczarować wspaniałe praliny. Tomasz Deker przygotował genaże na bazie czekolady deserowej, mlecznej i białej oraz zaprezentował temperowanie czekolady.

Dodatkowym motywem wspierającym warsztaty były produkty regionalne, często już zapomniane m.in. rokitnik i czarny bez.

Koleżanki i koledzy dziennikarze bardzo dobrze wypadli w tej trudnej sztuce, jaką jest robienie pralin, a ich efekty można było spróbować już na miejscu. Ci, którzy nie mogli się pojawić niech żałują, ponieważ było to bardzo interesujące i praktyczne spotkanie.