Krajowe Centrum Innowacji w Logistyce: budowa na ukończeniu

Zaczęły się już prace wykończeniowe na budowie Krajowego Centrum Innowacji w Logistyce, które powstaje przy Wyższej Szkole Logistyki przy Estkowskiego. Centrum ma być, dzięki nowoczesnemu wyposażeniu, platformą wymiany doświadczeń dotyczących elektronicznej gospodarki.

Budowa nie była łatwym zadaniem, ale – bo jakże mogłoby być inaczej – wyzwaniem logistycznym. To nie dość, że centrum miasta, to jeszcze bardzo trudna działka leżąca wprawdzie przy szerokiej ulicy Estkowskiego, ale niewielka i z ograniczonym dojazdem. Plac budowy także jest wyjątkowo ciasny, więc montaż pierwszych elementów, między innymi płyt sprężonych o długości 15 metrów odbywał się wprost z naczep dostarczających je ciężarówek…

Budynek będzie miał kondygnacje nadziemne i jedną podziemną, z parkingiem na 61 samochodów. W środku zwraca uwagę przestronne, przeszklone atrium, które będzie łączyło nowy i stary budynek. Na piętrze 1 i 2 mieści się część biurowa oraz szkoleniowa na piętrze 3. Parter zajmą laboratoria, między innymi nowoczesna komora kompatybilności elektromagnetycznej, dzięki której będzie można na przykład zbadać, czy telefon komórkowy wywiera wpływ na telewizor, a jeśli tak, to jaki. Budynek będzie przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Inwestorem jest Instytut Logistyki i Magazynowania, czołowy instytut badawczy oraz założyciel Wyższej Szkoły Logistyki.

Budowa już dobiega końca: gotowy jest budynek, a także elewacje. Obecnie trwają prace wykończeniowe, które mają się zakończyć do grudnia tego roku.