Budowa Strefy Kibica rozpoczęta!

Euro 2012 coraz bliżej – gdyby ktoś zapomniał, to na pewno przypomni mu o tym rozpoczęta właśnie budowa Strefy Kibica na placu Wolności. Z jakimi ograniczeniami w ruchu trzeba się liczyć ze względu na strefę i na jakim terenie?

Strefa Kibica będzie obejmowała plac Wolności oraz Aleje K. Marcinkowskiego od Podgórnej do 23 Lutego, Nowowiejskiego od placu Wolności do 23 Lutego. Ulice przylegające do strefy kibica (warunki wjazdu dla mieszkańców na wjazd w godzinach od 12.00 do 6.00 wydaje Zarząd Dróg Miejskich): zachodnia jezdnia placu Wielkopolskiego, 23 Lutego od Alei K. Marcinkowskiego do wschodniej jezdni placu Wielkopolskiego, Aleja K. Marcinkowskiego od Św. Marcina do Podgórnej, Podgórna od placu Wiosny Ludów do Alei K. Marcinkowskiego, Góra Przemysła, Franciszkańska, Ludgardy, Paderewskiego, Murna, Sieroca, Żydowska, Dominikańska od Żydowskiej do Szewskiej, Wielka od Klasztornej do Szewskiej, północna i zachodnia jezdnie placu Kolegiackiego oraz sam plac Kolegiacki.

Każdy, kto mieszka lub pracuje na tym terenie, będzie musiał od 1 czerwca do 1 lipca 2012 roku liczyć się z utrudnieniami w dojazdach, a nawet dojściu na piechotę. W obszarze przylegającym do strefy kibica zlokalizowanej na placu Wolności i Alei K. Marcinkowskiego wprowadzone zostaną ograniczenia w ruchu pojazdów: w obszar ten będzie można wjechać codziennie w godzinach od 6.00 do 12.00 w celu dostawy towarów, dojazdu do sklepów, barów, restauracji itp.

Poza tymi godzinami wjazd możliwy będzie tylko dla mieszkańców na podstawie wydanych przez Zarząd Dróg Miejskich „warunków wjazdu”. Dla rowerzystów i pieszych nie będzie ograniczeń. Bezwzględny zakaz wjazdu obowiązywać będzie każdego dnia funkcjonowania strefy, w godzinach od 12.00 do 6.00 rano, na ul. F. Nowowiejskiego, placu Wolności, Alei K. Marcinkowskiego, które pełnić będą rolę „dróg życia” w strefie kibica. Ale ruch pieszy na tych ulicach nie zostanie ograniczony.

Mieszkańcy tych ulic, jeśli w dowodzie rejestracyjnym mają wpisany adres zamieszkania na ulicach znajdujących się w obszarze wyłączonym z ruchu w sąsiedztwie strefy kibica, otrzymają “warunki wjazdu” do skrzynek pocztowych. Dokument powinien trafić do wszystkich zainteresowanych do 26 maja, a wprzypadku reklamacji czy błędnego wypisania danych, reklamacje można składać w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich, ul. Wilczak 16, pokój nr 9.

Na ulicach dotychczas wyłączonych z ruchu (na mapie zaznaczone są kolorem żółtym), to znaczy na:
Starym Rynku, Rynkowej, Kramarskiej, części Wronieckiej, Mokrej, części Żydowskiej, części Wielkiej, Klasztornej, części Woźnej, części Wodnej, części Koziej, części Gołębiej, Świętosławskiej, części Wrocławskiej, części Szkolnej, części Paderewskiego, Podgórnej, a od 1 maja 2012 roku także na pozostałym odcinku Wrocławskiej i Gołębiej oraz na Jaskółczej i kolejnym fragmencie Koziej obowiązywać będą dotychczasowe „warunki wjazdu” (zielone, niebieskie lub czerwone).

Ulice Szkolna i część Koziej będą dostępne bez ograniczeń dla taksówek, rowerów oraz dojazdu do parkingów i szpitala.

Czytaj także:

Ponad 40 artystów w Strefie Kibica podczas Euro 2012

Co z handlowcami w Strefie Kibica?

Wnioski na Euro 2012 – rozpoczęło się składanie!

Strefa kibica: lepiej, ale nadal z wątpliwościami

Strefa Kibica z ekologią, bezpieczeństwem i… Muzeum Narodowym