Zostań swoją wizażystką

W najbliższy weekend perfumeria Douglas w Galerii Malta zaprasza na wyjątkowe warsztaty makijażowe – spotkania, podczas których będzie można poznać praktyczne triki i pod okiem wizażystów wykonać swój make-up.

Na bezpłatną Akademię Makijażu można zapisać się poprzez stronę www.akademiadouglas.pl. Warsztaty są częścią ogólnopolskiego projektu perfumerii Douglas i Estēe Lauder.

Projekt ten jest odpowiedzią na sondaż TNS OBOP, z którego wynika, że chociaż 81 proc. Polek twierdzi, że potrafi wykonać dobry make-up, to aż 34 proc. z nich ma trudności z doborem podkładu, a 2/3 deklaruje, że może zrezygnować z tuszu do rzęs, a 99 proc. z różu – kosmetyków najprostszych w użyciu i gwarantujących natychmiastowy efekt. Wizażyści i styliści są zgodni – Polki nie do końca wiedzą jak wykonać makijaż, który podkreśli atuty ich urody.

– Wspólnie z marką Estēe Lauder, partnerem projektu, chcemy to zmienić. Zapraszamy na praktyczne warsztaty i dobrą zabawę makijażem – mówi Elżbieta Plichta, PR Manager Douglas Polska.

Z badania TNS OBOP wynika, że makijaż pomaga poznaniankom przede wszystkim poczuć się piękniejszymi (argument ten wskazało 34 proc. kobiet), a także być w życiu bardziej pewnymi siebie (28 proc.). Nie bez znaczenia jest przy tym jego rola w ukrywaniu niedoskonałości (24 proc.). Najważniejszym kosmetykiem kolorowym dla mieszkanek Poznania jest tusz do rzęs – 1/3 z nich nie potrafiłaby zrezygnować z jego stosowania. Malując się na co dzień przeważająca większość (64 proc.) stawia na naturalność.

– Delikatny makijaż to niemal nasza cecha narodowa. Polki niechętnie sięgają po odważne kolory cieni do powiek czy pomadek głównie dlatego, że mają trudności z dopasowaniem ich do swojego typu urody. Natomiast trwałość makijażu, która dla wizażysty jest jednym z najważniejszych kryteriów, w świadomości Polek właściwie nie istnieje – mówi Magdalena Przygoda, wizażystka Douglas Polska.

Termin: 25 i 26 maja, Galeria Malta, ul. Abpa Antoniego Baraniaka, Poznań.