Dzień Dziecka w… Formie

Capoeira, klanza, zorbing, a może eksperymenty i robotyka? W Foremce – dziecięcej strefie poznańskiej Fabryki Formy zaczynają się właśnie tegoroczne obchody Dnia Dziecka!  2 czerwca od godziny 10 przed siedzibą Kinepolis na najmłodszych gości w wieku 3-11 lat czekać będzie świetna zabawa.

Uczestnicy sobotniej imprezy, a zwłaszcza mali entuzjaści sportu, zastaną na miejscu wiele atrakcji. Wśród nich będą pokazy i zajęcia z dynamicznej capoeiry, czyli sztuki walki o rytmicznych formach, wywodzącej się z tradycji afrykańskiej. Po jej prezentacji przyjdzie czas na zorbing, czyli zabawę, podczas której dziecko umieszczane jest w zabezpieczonej kuli sferycznej, a następnie przetaczane przez określoną odległość. Nie mniejszym zainteresowaniem będą się cieszyć z pewnością zajęcia i gry ruchowe z ogromną chustą animacyjną klanza.

– W Foremce zawsze stawiamy na oryginalność i kreatywną opiekę, nie zapominając o aspekcie fitness i zdrowego stylu życia, który promujemy także u naszych najmłodszych – mówi Alicja Liczba, dyrektor Marketingu i PR Fabryki Formy. – Tak też staraliśmy się dobrać atrakcje na tegoroczny Dzień Dziecka Mamy nadzieję, że wiele maluchów odwiedzi nas tego dnia i da upust swojej energii i ciekawości.

Dla małych amatorów nauki i techniki również przygotowano szereg interesujących zadań. W trakcie warsztatów o nazwie „Eksperymentarium” dzieci same znajdą odpowiedzi na pytania, dlaczego pomarańcza nie tonie, jak zrobić wulkan w kuchni, a także czym jest gaz. Dodatkowo poznają wiele ciekawostek ze świata przyrody, fizyki oraz chemii. Technikę będą zgłębiać na zajęciach z „Robotyki”.
– Najpierw ze specjalnych klocków dzieci stworzą robota, którego później samodzielnie zaprogramują – dodaje Alicja Liczba.

Dodatkowo dzieci będą mogły zająć się rysowaniem na sztalugach, lepieniem z masy solnej czy malowaniem twarzy. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami. Zajęcia są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych.