Rajstopy – męska rzecz

Rajstopy dotychczas były nieodłącznym elementem kobiecej garderoby. Ale to się zmienia, gdyż do zarezerwowanej tylko dla kobiet tej części garderoby dołączyli również… mężczyźni.

Inspiracją do stworzenia męskiej kolekcji rajstop przez firmę Knittex byli sami mężczyźni, pisząc listy do producenta rajstop z prośbami o zaprojektowanie… męskich rajstop.

Podczas długiego dialogu pomiędzy firmą Knittex a potencjalnymi odbiorcami uznano, że powinno się produkty kierować do dwóch grup mężczyzn:

Dla mężczyzn aktywnych, którzy używają rajstop jako odzież ochronną, podczas uprawiania sportów. Firma dowiedziała się na przykład, że rajstopy założone pod spodnie do jazdy konnej, podczas upadku skutecznie chronią skórę przed otarciami.

Również ważna cechą jest, tak oczywista ochrona termiczna – zatrzymanie ciepła i możliwość oddychania skóry. Ta zaleta sprawdza się zarówno podczas uprawiania sportów, jak i podczas eleganckich wyjść w zimne pory roku, kiedy to rajstopy założone pod garnitur nie krępują ruchów i są niemal niewyczuwalne, w przeciwieństwie do tradycyjnych kalesonów.

Rajstopy męskie to dobra alternatywa dla drogiej, sportowej odzieży termicznej.

Rajstopy wzorzyste oraz kolorowe są odpowiedzią dla panów, którzy walczą o „równouprawnienie rajstopowe”. Słowo „walczą” nie jest tutaj wyolbrzymieniem. Ta grupa stworzyła swoje postulaty, według których mężczyźni też mają prawo do noszenia rajstop.

W sieci można znaleźć blogi na których panowie przedstawiają zestawienia ubioru, gdzie główną rolę odgrywają rajstopy oraz dobrane odpowiednio kolorystycznie pozostałe części garderoby. Daje to możliwość wprowadzenia do męskiego stroju większego kolorytu i różnorodności.

Firma Knittex z wielką chęcią przyłącza się do tej rewolucji, być może będzie to przełom w spojrzeniu naszej społeczności na męską garderobę.