Spersonalizowany garnitur – dla mężczyzn z klasą

Rynek mody ekskluzywnej, od dawna zdominowany przez kolekcje dla kobiet, zmienia się powoli. Jednak ostatnimi czasy, można zaobserwować napływ ciekawych propozycji skierowanych tylko i wyłącznie dla mężczyzn.

Jedna z nich dotyczy dostosowywania garniturów szytych na miarę. – Dziś nikogo już nie zadowalają garnitury produkowane sieciowo – mówi Karol Gręda, główny projektant modowej marki Karol Gręda. –Teraz liczy się indywidualne podejście do klienta, zapewnienie mu maksymalnego komfortu i zrozumienie jego potrzeb – dopowiada projektant.

Marka Karol Gręda oferuje swoim klientom niepowtarzalne garnitury męskie, szyte na miarę i na różne okazje, w przystępnych cenach, już od 2 tys. złotych. Każdy projekt zawdzięcza swoją wyjątkowość indywidualnej opiece projektanta oraz odpowiedniemu doborowi materiałów i fasonu.

– Dużą wagę przykładamy do funkcji każdego garnituru oraz stylu życia klienta. Nie każdy fason pasuje na daną sylwetkę. Przy złym doborze, nawet postawny i wysportowany mężczyzna może wyglądać niekorzystnie. A wyglądając niekorzystnie, na pewno nie będzie czuł się dobrze, na przykład na własnym ślubie – tłumaczy projektant.

Panie panom zamawiają

– Od jakiegoś czasu oferujemy swoim klientom indywidualne projekty garniturów, fraków i smokingów ślubnych. Ku naszemu zdziwieniu, zainteresowanie kolekcją ślubną jest ogromne. Przekonaliśmy się, że panny młode myślą także o strojach swoich przyszłych mężów i to właśnie od nich najczęściej otrzymujemy zamówienia – mówi Karol Gręda.

Projektant podkreśla, że dobór tak ważnego stroju wymaga absolutnej uwagi projektanta i wrażliwości na potrzeby zamawiających. Stąd też pomysł na dojazd do klienta, zdejmowanie miary oraz przeprowadzenie krótkiego wywiadu i analizy kolorystycznej.

– Dostosowanie projektu do potrzeb każdego pana młodego daje rezultaty. Klienci wracają po projekty garniturów codziennych czy biznesowych – kontynuuje projektant.

Od początku roku, w atelier Karola Grędy uszyto prawie 1 tys. indywidualnie zaprojektowanych garniturów dla klientów z Polski, Niemiec, Włoch, Francji, Belgii oraz Hiszpanii. Odzież zamawiały osoby prywatne, publiczne, pracownicy mediów, artyści, jak i celebryci. Wśród zamówień, znalazło się wiele projektów męskich strojów ślubnych, począwszy od klasycznych, przez spersonalizowane, kończąc na fantazyjnych, z dodatkowo wykupioną opcją zastrzeżenia projektu.

– Tak, wprowadziliśmy możliwość zastrzeżenia projektu dla panów, którzy chcą mieć pewność niepowtarzalności kroju i fasonu – wyjaśnia Karol Gręda. – Chociaż, rzadko zdarza nam się uszyć dany garnitur drugi raz, ponieważ każdy klient jest wyjątkowy i ma inne potrzeby, co skutkuje niepowtarzalnymi projektami.