Są już pomosty nad Wartą!

Nad Wartą, tuż obok Plaży Miejskiej, zamontowano dziś dwa pomosty. Można więc już zacumować kajak czy łódkę i pójść posiedzieć na hamaku czy posłuchać koncertu w KontenerArt.

Jak obiecywali organizatorzy plaży, pomosty miały się pojawić w lipcu, bo w czerwcu, gdy plażę otwierano, było jeszcze trochę za chłodno dla amatorów, by popływać rzeką. Pomosty miały być kolejnym elementem przywracania rzeki miastu, a sfinansować przedsięwzięcie mieli partnerzy inicjatywy „Na rzecz Warty”.

Okazało się jednak, że chęć wypłynięcia na wodę musi być silniejsza niż się wydawało, bo pomosty ustawiono już dziś, mimo że do lipca zostało jeszcze trochę dni, a i pogoda nie zachęca do pływania. Ale co to znaczy dla amatorów choćby kajakarstwa…! Pomosty mają długość 12 i 18 metrów, będą pełnić funkcję przystani dla kajaków i łodzi motorowych.

Ponieważ jednak zdaniem partnerów same pomosty to za mało, planują organizować dzięki nim na rzece mnóstwo konkursów i zabaw związanych z pływaniem po Warcie, by jak najwięcej poznaniaków skorzystało z tej typowo letniej rozrywki.

Przystań powstała dzięki inwestycji Miasta Poznania oraz firmy SwedeCenter, Partnerów inicjatywy „Na rzecz Warty”, której celem jest opracowanie strategii rozwoju rzeki Warty w Poznaniu.

Czytaj także:

 Ruszyła Plaża Miejska nad Wartą