eGabinety.pl pomocne pacjentom

Kolejki do lekarzy. Godziny czekania. Taka jest rzeczywistość w większości przychodni. Wielu Polaków przyzwyczaiło się do takiego stanu rzeczy, ale niekoniecznie tak musi być. Każdy kto opłaca składkę na ubezpieczenie zdrowotne, powinien mieć prawo do szybkiej i kompetentnej obsługi.(Zobacz prezentację).

Wielu ludzi uważa, że w XXI wieku kolejki zniknęły bezpowrotnie, a oferujący usługi i produkty czekają na każdego klienta z otwartymi ramionami. Niestety, nie we wszystkich dziedzinach życia. Służba zdrowia nie pozwala nam odnaleźć się w nowoczesnej rzeczywistości. Pacjenci wielokrotnie, aby dostać się do lekarza danej specjalności, muszą swoje odstać, by otrzymać tzw. numerek. Jednak niektóre firmy i instytucje powoli, ale skutecznie, to zmieniają.

Przyszłość w Internecie

Nowoczesne rozwiązania nie tylko pozwalają zaoszczędzić czas, ale są bardzo pomocne w codziennym życiu. Coraz więcej lekarzy i przychodni zakłada własne strony internetowe, by pacjent miał szybki i kompleksowy dostęp do wybranej usługi. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że od 2013 roku wszystkie państwowe placówki zdrowia będą musiały udostępnić swoim pacjentom możliwość rejestracji przez Internet. Coraz więcej instytucji nie czeka jednak na wytyczne ministerstwa i już posiada własne strony www, jak chociażby serwis eGabinety.pl, który w sposób profesjonalny i dostępny, proponuje szeroką bazę dostępu do lekarzy różnych specjalności.

Nie tylko dla pacjentów

Serwis ten skierowany jest równocześnie do pacjentów i do wszystkich instytucji medycznych: lekarzy, przychodni, laboratoriów… Jest pośrednikiem pomiędzy pacjentem chcącym zarejestrować się u wybranego lekarza, a lekarzem przyjmującym pacjentów we wskazanym gabinecie. Każda z jednostek medycznych może założyć własne konto na stronie www.eGabinety.pl, dzięki czemu dotrze do jeszcze większej grupy pacjentów. Poza tym, korzystając z tej usługi, można zarządzać przy pomocy aplikacji swoim gabinetem oraz mieć w jednym miejscu pełną informację o pacjentach. Warto zatem pomyśleć i zarejestrować się na takiej platformie, aby jeszcze bardziej przybliżyć lekarza do szerokiego grona pacjentów.

Rejestracja w domu, na wakacjach…

Coraz więcej Polaków ma dostęp do Internetu, wystarczy być tylko zarejestrowanym na egabinety.pl, a dostęp do lekarza stanie się prosty i szybki, bez względu na to, gdzie w danym momencie będzie przebywał pacjent.

eGabinety.pl jest kompleksowym serwisem, który służy do rejestracji pacjentów on-line do większości specjalistów w całej Polsce. Serwis w swojej bazie posiada tysiące lekarzy różnej specjalności oraz placówek medycznych na terenie całego kraju.

Własny profil

Każdy pacjent może założyć na portalu swój profil i przechowywać na nim np. wyniki badań w formie elektronicznej, zabezpieczając się przed ewentualnym zgubieniem karteczki z wynikami krwi, zdjęciami RTG… Wyniki te można przekazać później lekarzowi bez konieczności robienia kolejnego zdjęcia RTG. Zdarza się, że idąc np. do stomatologa pacjent dowiaduje się, że bez zdjęcia nie potrafi on zdiagnozować w 100 proc. dolegliwości, albo inny lekarz pyta o wyniki badania krwi, i jeśli pacjent ich nie ma, musi umówić się na ponowną wizytę. A tak zaoszczędza czas i pieniądze.

Pacjent może zapomnieć

Zdarza się czasami, że nie docieramy na umówioną wizytę do lekarza, bo… o niej zapomnieliśmy. Ale i z tym eGabinety.pl sobie poradziły. Na numer komórkowy pacjenta zostanie wysłana informacja przypominająca, że ma zarezerwowaną wizytę do lekarza.

Nie marnuj czasu w kolejce

Polecamy ten serwis wszystkim osobom zapracowanym, ponieważ pozwala on zaoszczędzić cenny czas. Wizytę można zamówić z dowolnego miejsca – wystarczy komputer podłączony do sieci.

Każda mama dbająca o zdrowie swoich pociech wie, co znaczy poszukiwanie specjalisty lub szybkie dodzwonienie się do lekarza rodzinnego. Teraz nie ma potrzeby wychodzenia z chorym dzieckiem z domu, aby się zapisać na wizytę, nie ma potrzeby oczekiwania w kolejach – można zarejestrować się z domu, poprosić o przysługę męża lub znajomych.

Wszystkie kobiety łączące życie zawodowe z osobistym narzekają na brak czasu, a jednocześnie mają świadomość, że są odpowiedzialne za zdrowie całej rodziny. Teraz nie muszą spędzać czasu w kolejkach, próbując umówić do lekarza dzieci, męża, babcię, dziadka, teściową… Wystarczy kontakt przez eGabinety.pl.

Coraz częściej osoby starsze uczą się obsługi komputera, by móc ze swoimi dziećmi czy wnukami przebywającymi za granicą rozmawiać przez Skype. Teraz mają jeszcze dodatkowy argument, by nauczyć się poruszania w sieci. Serwis eGabinety.pl pozwoli im zaoszczędzić czas i nerwy. Nie będą musieli już czekać godzinami w kolejce do rejestracji.

Ale nie tylko wymienionym grupom ten serwis będzie przydatny, bo z wizyt u lekarza korzystają ludzie w każdym wieku i dla wszystkich strona eGabinety.pl będzie kolejnym dobrym i jednocześnie profesjonalnym „gadżetem” w ich wirtualnym świecie.

Bez obaw

Bezpieczeństwo pacjentów dla serwisu eGabinety.pl to sprawa najważniejsza. Dlatego firma zadbała, by dane przesyłane i przechowywane były w stu procentach bezpieczne. Dzięki wykorzystaniu protokołu szyfrowania SSL dane przesyłane pomiędzy przeglądarką pacjenta, a serwerem są szyfrowane i ich odczyt przez osoby postronne jest niemożliwy. Wszystkie informacje w systemie dotyczące m.in. danych osobowych, rejestracji, wizyt u lekarza, notatek są składowane na bezpiecznych serwerach zgodnie z wytycznymi GIODO.

Więcej szczegółów na stronie www.egabinety.pl