„Nadzieja” w Drużynie Szpiku

Słoneczne sobotnie popołudnie nad jeziorem Malta. Obiektywy aparatów i kamer skierowane na osoby w czerwonych koszulkach. Dzieci i dorośli. To właśnie Drużyna Szpiku przygotowująca się do niecodziennego zadania… (Zobacz zdjęcia i wideo).

DonGURALesko i Drużyna Szpiku kręcą teledysk do utworu „Nadzieja”. Kręcenie teledysku do tej piosenki, autorstwa poznańskiego rapera donGURALesko, to historia dość niezwykła, jak na codzienne realia rynku muzycznego, i to z kilku powodów.

Po pierwsze nie jest to premierowy kawałek, lecz pochodzący z drugiej solowej płyty artysty „Drewnianej Małpy Rock” (obecnie raper ma na koncie pięć solowych krążków), wydanej w roku 2005, która aktualnie doczekała się reedycji wzbogaconej o dodatkowe materiały ulokowane na specjalnym dysku DVD.

Po drugie w klipie dosłownie przez chwilkę będzie można zobaczyć głównego zainteresowanego czyli Gurala – będzie to obraz poświęcony członkom Drużyny Szpiku, niezwykłej fundacji, która działa na terenie całego kraju, ale swoje centrum dowodzenia ma właśnie w Poznaniu.

– Z zespołem donGURALesko spotkaliśmy się dwa lata temu podczas konferencji dot. transplantologii. Są to młodzi, bardzo pozytywnie nastawieni do życia ludzie. Niektórzy z nich ukończyli studia medyczne. Na ich poprzedniej płycie znalazło się m.in. logo Drużyny Szpiku. Podczas koncertów zespół często wspomina o działalności Drużyny – powiedziała Dorota Raczkiewicz, szefowa „Drużyny Szpiku”. – Natomiast niedawno chłopacy skontaktowali się ze mną informując, że nagrali piosenkę „Nadzieja” i fajnie by było, aby Drużyna Szpiku wystąpiła w teledysku do tego utworu. Jest to dla nas o tyle ważne, bo słuchaczami i fanami zespołu są przede wszystkim młodzi ludzie, a do nich również chcemy docierać i uświadamiać im, jak ważną sprawą jest rejestracja w banku szpiku. Sami członkowie zespołu obiecali, że to uczynią. Teledysk do piosenki „Nadzieja” będzie bardzo fajny bo czarno-biały, a tylko koszulki pozostaną czerwone, będą portrety członków Drużyny, ale nie tylko. Więcej jednak nie zdradzę – dodała Dorota Raczkiewicz.

„Nie bać się, nie dać się i zwyciężyć” – tak zaczynają się słowa refrenu utworu „Nadzieja” Gurala i tak samo brzmi przesłanie z jakimi do pacjentów i ich rodzin na co dzień zwraca się fundacja. Poznańska wytwórnia Szpadyzor Records (której współzałożycielem jest właśnie donGURALesko) ma nadzieję, iż klipem tym otworzy oczy wielu młodym ludziom na problem, jakim jest transplantacja szpiku kostnego w Polsce. Cel w tym przypadku jest bardzo prosty: zachęcić jak największą liczbę słuchaczy do rejestracji w banku i aktywnego udziału we wspaniałym przedsięwzięciu jakim jest ratowanie ludzkiego życia.

Za zdjęcia do teledysku odpowiedzialna jest grupa filmowa Smoła Studio, efekty prac na planie będzie można zobaczyć już na początku sierpnia.

Szpadyzor Records to poznańska wytwórnia hip-hopowa, założona przez dwie osoby: rapera donGURALesko i studenta medycyny Michała Kwiatka, który właśnie stał się pewnego rodzaju pomostem pomiędzy muzyką rapową a poznańską Drużyną Szpiku i działalnością na rzecz transplantologii.

Działalność wytwórni to nie tylko produkcja i sprzedaż płyt (firma ma na swoim koncie już ponad 10 legalnych wydawnictw w tym m.in. takich artystów jak: Waldemar Kasta, Kaczor, Rafi, donGURALesko, Shellerini), ale także organizacja imprez i koncertów (nie tylko w Poznaniu, ale i na terenie całego kraju) oraz produkcja odzieży pod marką EL POLAKO, którą na chwilę obecną można kupić na oficjalnej stronie www.el-polako.com oraz w ponad 100 sklepach o profilu hip-hipowych (skateshopach) na terenie całego kraju i Europy.
 
 
 
Przeczytaj także: