Pierwsi laureaci olimpiady logistycznej kończą studia

Paulina Rucińska, Milena Siewierska, Kacper Szarmach – laureaci i finaliści I Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, odbierają dziś absolutoria Wyższej Szkoły Logistyki. Za olimpijczykami trzy lata nauki.

Paulina w finale olimpiady zdobyła V miejsce. Dzięki wygranej była zwolniona z pisemnej części egzaminu z przygotowania zawodowego, dostała też indeks Wyższej Szkoły Logistyki, a tym samym zwolnienie z opłat za studia I stopnia, podobnie jak jej koleżanka Milena Siewierska, której udało zająć się 12 miejsce. Najlepszy okazał się jednak Kacper Szarmach: finalista zdobył zaszczytne drugie miejsce.

– Zanim rozpoczęłam studia na WSL, skończyłam wcześniej naukę w technikum logistycznym w Zespole Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu – mówi Paulina, która ukończyła specjalność Inwestycje i nieruchomości logistyczne. – Dzięki temu było mi o wiele łatwiej odnaleźć się we wszystkich przedmiotach logistycznych. Moim kolegom ze szkół ogólnokształcących było zdecydowanie ciężej. Większość wykładów i ćwiczeń – bardzo interesująca. Zaliczenia w postaci projektów – to możliwość lepszego zaangażowania studenta w przedmiot. Moje plany na przyszłość? Przede mną obrona mojej pracy licencjackiej. Chciałabym jednak kontynuować naukę w Wyższej Szkole Logistyki. Planuję rozpocząć studia magisterskie na specjalności Menedżer Logistyki.

Paulina od czerwca 2011 roku pracuje w firmie zajmującej się transportem i spedycją. Nie ukrywa jednak, że jej marzeniem byłoby otwarcie swojej firmy wyposażonej we własną flotę aut ciężarowych, zajmującej się transportem międzynarodowym.

Kacper również deklaruje kontynuowanie nauki na specjalności Menadżer Logistyki.
– Już na pierwszym roku zapisałem się do Naukowego Koła Logistyki CorLog i miałem niebywałą możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu uczelni – opowiada. – Dzięki temu mogłem brać udział w licznych konferencjach. Jednym z takich większych wydarzeń był tegoroczny Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2012, który organizowany jest przez Instytut Logistyki i Magazynowania przy pomocy Wyższej Szkoły Logistyki.
 
Milena od zawsze marzyła o studiach. Dziś te plany już częściowo zrealizowała osiągając wykształcenie wyższe, jednak nie ma zamiaru na tym poprzestawać, alew ponieważ w listopadzie zostanie mamą, to w tym roku zrobi sobie małą przerwę.

– Moją podporą była zawsze moja wychowawczyni z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Sieradza, pani Ewa Jaśkiewicz, jej dobre słowo i wsparcie dało mi siłę do rozpoczęcia studiów – wspomina Milena. – Wiele zawdzięczam również Pani mgr Agnieszce Jabłońskiej, która przygotowywała mnie do olimpiady, zawsze była obok i wierzyła w moje możliwości, a przecież wiara czyni cuda. Dlatego mój sukces zawdzięczam nie tylko ciężkiej pracy i nauce, ale przede wszystkim wspomnianym wcześniej osobom. Logistyka jest szeroko pojętym tematem i dlatego moje studia magisterskie na pewno pójdą również w tym kierunku, a co za tym idzie w Wyższej Szkole Logistyki.

Kolejnym sukcesem Mileny jest praca – ściśle związana z logistyką. Pracuje od ponad trzech lat w firmie spedycyjnej DSS Polska jako spedytor. W trakcie pracy ma ciągły kontakt z ludźmi, poznaje nowoczesne technologie z zakresu transportu. Studia na WSL przybliżyły olimpijce te zagadnienia, a praca w DSS pozwoliła na zastosowanie ich praktyce.

W październiku rusza jubileuszowa – V edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą szkołę Logistyki w Poznaniu.