Africano Travel upadło!

Kolejne biuro podróży zarejestrowane w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego ogłosiło niewypłacalność. Tym razem to Africano Travel Ahmed Solima.

Biuro złożyło oświadczenie o niewypłacalności 16 lipca tego roku. Z informacji uzyskanych od właściciela biura wynika, że poza granicami kraju przebywa obecnie ok. 200 osób (Egipt – Hurgada, Sharm El Sheikh).
 
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego już rozpoczął organizację ich powrotu do kraju.  Nie wiadomo jeszcze, czy do ich powrotu trzeba będzie dopłacić, czy nie – polisa biura opowiewa na niespełna 190 tysięcy złotych. Trwają obliczenia, czy to wystarczy na powrót wszystkich turystów, którzy wyjechali z tym biurem.

Jednak sytuacja jest tu inna niż w przypadku Alba Tour – z właścicielem biura urząd marszałkowski utrzymuje kontakt na bieżąco, wspólnie opracowują sposób ściągnięcia do kraju turystów, którzy wyjechali z tym biurem. Africano jest w stanie zapłacić za hotele swoich klientów, a także zwrócić zaliczki tym osobom, które dopiero miały wyjechać na wakacje.

Co ciekawe, to właśnie biuro Alba Tour jest powodem upadku Africano Travel. Właściciel Africano zapłacił Alba Tour za przylot swoich klientów samolotami wyczarterowanymi przez Alba Tour. Jednak już Alba Tour za czartery nie zapłaciło i za sprowadzenie klientów trzeba zapłacić jeszcze raz.
 
Uruchomiona została także specjalna infolinia dla poszkodowanych klientów: +48 61 626 68 45, +48 61 626 68 52.

Czytaj także:

Groupon zwróci pieniądze klientom Alba Tour


Marszałek zapłaci za Alba Tour


Jak sprawdzić biuro podróży przed wyjazdem na wakacje?