Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych – zgłaszajcie się!

Od poniedziałku 16 lipca Urząd Miasta poznania przyjmuje zgłoszenia organizacji chętnych do uczestnictwa w III Poznańskim Dniu Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się  8 września.

Celem imprezy jest przybliżenie oraz zwrócenie uwagi mieszkańców Poznania na działalność lokalnych organizacji pozarządowych. Tego dnia chcemy, by każdy mieszkaniec poznał możliwości lokalnych organizacji, a plac Wolności tętnił pozarządowym, obywatelskim życiem.

Podczas Dnia organizacje będą mogły zaprezentować się zarówno na stoisku wystawienniczym jak i na wolnej przestrzeni placu Wolności. Prawdopodobnie udostępnione zostanie też dla organizacji podwyższenie znajdujące się pomiędzy płytą placu a budynkiem Arkadii, które będzie stanowić naturalną scenę (nie jest planowane instalowanie profesjonalnej sceny z zadaszeniem).

Tegoroczny III Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych będzie zapowiadał obchody Poznańskiego Tygodnia Organizacji Pozarządowych, który odbędzie się w dniach 10-14 września. W tych dniach organizacje będą gościć mieszkańców miasta w swoich siedzibach, przygotowując dla nich wystawy, pokazy, szkolenia, konferencje, drzwi otwarte itp. Prosimy o zaplanowanie przedsięwzięć z podziałem na następujące dni tematyczne:

– 10 września – Ekologia, środowisko i ochrona zwierząt

– 11 września – Zdrowie, aktywność fizyczna i edukacja

– 12 września – Kultura i sztuka

– 13 września – Aktywność obywatelska, wolontariat i ekonomia społeczna

– 14 września – Wsparcie społeczne, niepełnosprawni

Liczymy, że dzięki aktywności organizacji pozarządowych kalendarz imprez będzie bogaty, tak, aby każdy mieszkaniec Poznania znalazł coś dla siebie.

Wszystkie organizacje chcące wziąć udział zarówno w Dniu jak i w Tygodniu Organizacji Pozarządowych powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać na adres ngo@um.poznan.pl najpóźniej do 27 lipca. O przydziale stoisk decyduje kolejność zgłoszeń.