Arka Gdynia – Warta Poznań 2:0

Zieloni walczyli dzielnie, a mecz można było zaliczyć do naprawdę dobrych. Niemniej fakt pozostaje faktem – Warta w sobotę przegrała na wyjeździe z Arką Gdynia 0:2.

Pierwsza połowa meczu nie zapowiadała porażki Zielonych. Gra była wyrównania, warciarze trafili na dobrego przeciwnika, ale nie ustępowali mu pola. To było ładne, sportowe widowisko.

Jednak druga połowa meczu wyglądała już zupełnie inaczej. Być może czujnosć Warty uśpił bezbramkowy remis, jakim zakończyła się pierwsza połowa. Najpierw w 60. minucie po pechowym zagraniu Grzegorza Bartczaka do własnej bramki poznaniacy stracili pierwszego gola. “Dobił” Wartę w 81. minucie Marcus da Silva, strzelając już pod koniec meczu drugi gol dla Arki. Niewiele brakowało, by warciarze zdobyli jednak  honorowego gola. Jednak wydawałoby się pewny strzał Magdziarza trafił tylko w poprzeczkę. Trzeba też dodać, że Warta kończyła mecz w dziesiątkę – Maciej Mysiak zszedl z boiska po otrzymaniu czerwonej kartki.

Za tydzień Warta Poznań zmierzy się w Katowicach z tamtejszym GKS.

Arka: Maciej Szlaga, Marcin Dettlaff, Bartosz Brodziński, Krzysztof Sobieraj, Julien Tadrowski, Piotr Tomasik (64. Marcin Radzewicz), Tomasz Jarzębowski, Radosław Pruchnik, Damian Krajanowski, Mateusz Szwoch (80. Silva), Maciej Górski (88. Dariusz Formella).

Warta: Łukasz Radliński, Adam Mójta, Daniel Ciach, Maciej Mysiak, Grzegorz Bartczak, Wojciech Trochim (73. Artur Marciniak), Łukasz Grzeszczyk, Alain Ngamayama, Tomasz Magdziarz, Piotr Giel (55. Bartłomiej Pawłowski), Michał Jakóbowski (66. Marcin Trojanowski).