Łowcy powiatowych przygód na start!

Kochacie podróże, nawet jeśli wcale nie są dalekie? Powiat poznański wymyślił specjalną zabawę dla tych, którzy lubią poznawać swoją najbliższą okolicę. Czyli powiat.

Zabawa ma promować atrakcje turystyczne powiatu, które wchodzą w skład produktu turystycznego powiatu „Śladami Podróżników dookoła Poznania”. To Muzeum – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, Zamek w Kórniku, Pałac w Rogalinie, Zgromadzenie Słowa Bożego – Księża Werbiści w Chludowie, Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie w Uzarzewie.

A jak wziąć udział w zabawie? W jednym z tych miejsc, dowolnie wybranym, należy poprosić o „Paszport Podróżnika”. Gdy już się go otrzyma, należy pamiętać, by w każdym z tych pięciu miejsc, poprsić o pieczątkę. Paszport ze wszystkimi pieczątkami trzeba wysłać na adres: Starostwo Powiatowe w Poznaniu, ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań.

Każdy zdobywca wszystkich pieczątek dostanie upominek z logo powiatu poznańskiego. A przy okazji pozna fascynujące historie największych poznańskich podróżników: Arkadego Fiedlera, hrabiego Edwarda Raczyńskiego, hrabiego Władysława Zamoyskiego oraz o. Mariana Żelazka SVD.