Rozpoczął się remont rzeźb w parku Wilsona

Rzeźba Perseusza uwalniającego Andromedę znajdująca się w parku Wilsona przechodzi właśnie renowację, jak podaje portal lazarz.pl. Remont ma potrwać do końca października i będzie kosztował 50 tysięcy złotych.

Piękna rzeźba przedstawiająca scenę z greckiej mitologii już od dawna wymagała remontu. Renowacja postumentu nie nastręcza szczególnych trudności, ale nie da się tego powiedzieć o samej rzeźbie. By ją odnowić, uzupełnić ubytki, trzeba ją najpierw oczyścić. A jest ona pokryta patyną dodającą jej uroku. Jak ją wyremontować, by nie zetrzeć patyny?

Jest to możliwe, jak zapewnia Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejska Konserwator Zabytków, jeśli się zachowa wyjątkową ostrożność. A tej poznańskim konserwatorom dzieł sztuki z pewnością nie brakuje.

Odremontowaną rzeźbę będzie można podziwiać już w listopadzie, a biuro konserwatora zabytków przymierza się także do odnowienia popiersia prezydenta Wilsona i murowanego ogrodzenia parku. Kiedy jednak będzie miało środki na ten cel – jeszcze nie wiadomo…