Stylizacje męskiego zarostu

Polacy coraz częściej odchodzą od wąsów na rzecz kreatywnych stylizacji zarostu. Kozia bródka, mocno zaakcentowane baki, czy też króciutki wąsik z zarysowaną brodą są coraz bardziej popularne wśród mężczyzn. Dodatkowo na twarzy się nie kończy, ponieważ golenie dotyczy coraz częściej także innych części męskiego ciała.

Coraz bardziej popularne staje się noszenie wystylizowanego zarostu. Unikalny wzór to możliwość wyrażenia swojego indywidualnego stylu. Mężczyźni oczekują urządzeń wielofunkcyjnych, które pozwolą zarówno na golenie, jak i podcinanie oraz stylizację zarostu. Wilkinson Quattro Titanium Precision to doskonała odpowiedź na te oczekiwania – pierwsza na świecie maszynka do golenia, która posiada wodoodporny trymer do modelowania i przycinania zarostu. Cztery poziomy ustawienia trymera pozwalają na stylizowanie włosków dowolnej długości. Specjalne piąte ostrze, zwane „konturowym”, pozwala na precyzyjne formowanie wymyślnych stylizacji. Cztery ultra-cienkie ostrza, pokryte warstwą tytanu, długo pozostają ostre i dokładnie golą nawet twardy zarost. Dwa szerokie paski nawilżające z ekstraktem z aloesu i jojoby zapobiegają podrażnieniom i zapewniają łatwe przesuwanie maszynki po delikatnej skórze twarzy.

Nie tylko twarz

Znika stereotyp, że zadbany, gładki mężczyzna jest mniej męski. Poza twarzą panowie golą także pachy. Ten trend można zaobserwować szczególnie teraz, letnią porą na urlopach, gdzie popularne są koszulki bez rękawków. Część mężczyzn deklaruje, że usuwa także włoski z miejsc intymnych – (choć jest to mniej popularne ze względu na strach przed zacięciami i podrażnieniami). Przy goleniu włosów na ciele szczególnie ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków i akcesoriów. Zastosowanie trymera do skracania włosów w tej sytuacji jest szczególnie zalecane. Jeżeli jednak używa się tradycyjnej maszynki do golenia ciała należy koniecznie zadbać o odpowiednie zwilżenie wybranego miejsca żelem do wrażliwej skóry. Specjalne substancje i witaminy zawarte w kosmetyku zabezpieczą przed podrażnieniem. Seria Wilkinson Protect zawiera ekstrakt z aloesu, który koi skórę i nadaje jej zdrowy wygląd.

Wystylizowany zarost staje się unikalną wizytówką dzisiejszego mężczyzny. Coraz odważniejsze eksperymenty nowe, modne stylizacje możemy coraz częściej oglądać na ulicach. Sam proces golenia powinien być przyjemny, dlatego musi przebiegać bez komplikacji, dzięki odpowiednim akcesoriom i kosmetykom.