Warta Poznań – Cracovia Kraków 2:2 – tylko remis

W spotkaniu 7 kolejki I ligi Warta Poznań tylko zremisowała z innym zespołem walczącym o awans – Cracovią Kraków – 2 do 2. Drugiego gola straciła w ostatnich minutach meczu.

Spotkanie mogło się podobać, w początkowej fazie meczu do ataku ruszył zespoł gości i od razu zdominował grę – Warta groźnie jednak kontraatakowała. W 4 minucie bliski zdobycia bramki dla gospodarzy był grający z numerem 11 Piotr Giel, który uderzył ładnym technicznym strzałem (chociaż bardzo prawdopodobne, że próbował dośrodkować), a piłka nieznacznie minęła słupek. Dwie minuty później Giel jednak już na pewno chciał dośrodkowywać i zrobił to na tyle dobrze, że Wojciech Trochim trafił na 1:0 dla gospodarzy.

Stracona bramka podcięła skrzydła gościom. Co prawda próbowali przeprowadzać ataki, jednak nie byli w stanie poważnie zagrozić Warcie, która w dalszym ciągu wyprowadzała groźne kontry. W 16 minucie gospodarze mieli znowu świetną okazję, jednak Łukasz Grzeszczyk źle przyjął piłkę.

Cracovia pierwszy raz poważnie zagroziła poznaniakom dopiero w 23 minucie. W polu karnym Warty wybuchło straszne zamieszanie, a bliski pokonania Łukasza Radlińskiego był Adam Marciniak, jednak szczęśliwie dla “Zielonych” nie trafił w światło bramki.

W 28 minucie gospodarze znowu byli przed szansą, jednak tym razem źle uderzył Wojciech Trochim, który był w pierwszej połowie najaktywniejszym zawodnikiem Warty. Potem gra przeniosła się w środkowe strefy boiska i nie oglądaliśmy już żadnych ciekawych akcji w pierwszej połowie. Ale kibice gospodarzy mogli być naprawdę zadowoleni zarówno z wyniku meczu, jak i gry swojego zespołu, która momentami naprawdę imponowała.

Od początku drugiej połowy gra się wyrównała, Cracovia już nie dopuszczała Warty w okolice swojego pola karnego, ale i sama nie potrafiła się przedrzeć przez obronę poznańskiego zespołu. W efekcie tego widzowie mieli średnio pasjonujące widowisko do momentu, w którym w 72 minucie Bartłomiej Dudzic ładnym strzałem głową doprowadził do wyrównania.

Po tej bramce Cracovia ruszyła do ataku niesiona dopingiem swoich kibiców i całkowicie zdominowała grę. Przed polem karnym Warty co chwilę dochodziło do groźnych sytuacji, a obrońcy musieli się ratować wybiciami piłki. Kiedy ataki Cracovii robiły się coraz groźniejsze, niespodziewanie bramkę zdobyli poznaniacy, a konkretnie wprowadzony w 75 minucie za Wojciecha Trochima Alain Ngamayama, który wykorzystał dobre podanie Michała Jakóbowskiego i strzałem z około 10-11 metrów pokonał strzegącego bramki Cracovii Krzysztofa Pilarza.

Goście po straconej bramce ruszyli do ataku, a Warta przeszła do rozpaczliwej obrony siląc się jednak co najwyżej na kontry. I to właśnie po kontrataku poznaniacy mieli szansę na zdobycie trzeciej bramki i rozstrzygnięcie spotkania, ale Łukasz Grzeszczyk nie wykorzystał świetnej okazji.

Po minucie było już 2:2. Grający w zespole gości z numerem 23 Łukasz Zejdler doprowadził do wyrównania. Ledwo sędzia wznowił grę, a piłki meczowej nie wykorzystał wprowadzony po przerwie w poznańskim zespole Bartłomiej Pawłowski, który miał wymarzoną okazję do wyprowadzenia Warty ponownie na prowadzenie. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Po spotkaniu kibice Warty mogą czuć spory niedosyt, ponieważ zespół z Krakowa był spokojnie do ogrania. Na pochwałę za dobrą grę w tym spotkaniu zasługują przede wszystkim Trochim i Giel, którzy byli najaktywniejsi i którzy napędzali większość ataków poznaniaków. W zespole gości z dobrej strony pokazał się Krzysztof Nykiel oraz Bartłomiej Dudzic. Trochę ożywienia wniósł również do gry wprowadzony po przerwie Alexandru Suvorov.

Po tym spotkaniu “Zieloni” z dorobkiem 9 punktów zajmują 8 miejsce w tabeli, natomiast Cracovia jest 3 z 14 punktami.

Kolejny mecz Warta rozegra już w najbliższą środę (godz. 16) na wyjeździe z Bogdanką Łęczna, natomiast już w kolejną sobotę (22 września) o godz. 14 będziemy mieli szansę oglądać poznaniaków ponownie przy Drodze Dębińskiej, a ich rywalem będzie Kolejarz Stróże.

Warta Poznań – Cracovia Kraków 2:2
Bramki: 6′ Trochim i 86′ Ngamayama – 72′ Dudzic i 91′ Zejdler
Żółte kartki: 34′ Budziński (faul taktyczny) i 37′ Zejdler(faul) – obaj Cracovia

Warta: 1 Radliński – 14 Bartczak, 19 Mysiak, 3 Ciach, 6 Kosznik – 17 Marciniak, 10 Trochim, 23 Jakóbowski, 8 Grzeszczyk, 11 Giel – 9 Bartoszak

Cracovia: 80 Pilarz – 5 Żytko, 6 Marciniak, 8 Nykiel, 16 Puzigaća – 9 Bernhardt, 27 Budziński, 21 Szeliga, 23 Zejdler, 40 Straus – 37 Dudzic

Zmiany – Warta: 62′ 18 Pawłowski za 9 Bartoszak ; 76′ 16 Ngamayama za 10 Trochim ; 78′ 21 Trojanowski za 11 Giel
Zmiany – Cracovia: 46′ 19 Suvorov za 27 Budziński ; 46′ 14 Dąbrowski za 16 Puzigaća ; 63′ 17 Steblecki za 9 Bernhardta