Ćwiczenia z Flexiline

Stretching to fundament prawdziwego treningu. Korzyści jakie płyną ze stretchingu jest wiele, m.in. polepsza ukrwienie mięśni, wzmacnia i uelastycznia mięśnie. W ćwiczeniach stretchingu może pomóc Flexiline.

Czym jest stretching?

– Stretching dzielimy na dynamiczny i statyczny: dynamiczny polega na rozciąganiu mięśni poprzez ruch, np. wymachy, a statyczny na rozciąganiu mięśni podczas ich rozluźnienia, np. dociskanie. Stopniowo rozciągamy mięśnie, aż do ich maksymalnego oporu, zatrzymujemy w tym punkcie ruch, a po chwili odpoczynku delikatnie, z kontrolą wzmacniamy nacisk. Ćwiczenie powtarzamy kilka razy. Pamiętajmy również o prawidłowym oddychaniu. Najbezpieczniejszą metodą stretchingu jest metoda statyczna. Przed stretchingiem z Flexiline należy dobrze rozgrzać mięśnie i stawy. Rozgrzewką może być marsz, bieg, skłony, wymachy(ok. 10-15 minut). Należy pamiętać, aby nie rozciągać się bez wcześniejszej rozgrzewki. Ważne jest, aby słuchać własnego ciała. Nie należy wykonywać ćwiczeń w zakresach przekraczających własne możliwości. Pamiętać należy również, aby z każdej pozycji schodzić wolno, zmieniając pozycje. Rób to w sposób płynny, bez raptownych ruchów, aby uzyskać zamierzony efekt. Utrzymaj pozycję od 15 do 60 sekund. Nie wykonuj ruchów szarpanych. Jeśli masz stałe kontuzje, dobrze jest skonsultować się z trenerem lub fizjoterapeutą przed rozpoczęciem stretchingu z Flexiline – mówi Oliwia Kukułka, która opatentowała profesjonalny przyrząd do rozciągania i wzmacniania nóg Flexiline.

W następnym materiale Oliwia Kukułka opowie nam jak ważne jest rozciąganie ciała.

Oliwia Kukułka: Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku , instruktorka tańca współczesnego. Zaprojektowała i opatentowała profesjonalny przyrząd do rozciągania i wzmacniania nóg Flexiline. Uczestniczka wielu konferencji i warsztatów tańca współczesnego w Polsce, Hiszpanii, Anglii i USA.

W latach 1995-1998 tańczyła w spektaklach baletowych Opery Bałtyckiej („Romeo i Julia”, „Giselle”, „Jezioro Łabędzie”, „Królewna Śnieżka”), również w współczesnym spektaklu „Samotnia” w choreografii S. Gidla. Tancerka kultowego musicalu „ Hair”, show tanecznego „Opentaniec” w Teatrze Muzycznym w Gdyni, spektakli Teatru Muzycznego Roma: „Crazy for You”, „Miss Sajgon”, jak i „Chicago” w Teatrze Komedia. Współpracowała przy taneczno-fotograficznym projekcie „Kontynenty” z Tomaszem Gudzowatym.

Od 2005 do 2008 występowała w spektaklu „Pirates Adventure” w teatrze na Majorce i USA. W 2006 Finalista konkursu „Dansa Contemporania” dla młodych artystów na Balearach. Bierze udział w programach TVP1, TVP2, MTV. Występuje w małych projektach i spektaklach Kompani Primavera, takich jak „Kofta” (Teatr Buffo) czy „Ostatnie takie lato”. W 2010 – „Grzechy” w reż. Mateusza Polita w Teatrze Syrena. Autorka choreografii „Statue” w spektaklu „Pirates Adveture” oraz solowych, konkursowych; „Płatki róż” muz. Michał Lorenc, „Woda” muz. Mychael Danna, „Tango” muz. Astor Piazzolla. W 2011 odwiedziła Chiny ze spektaklem Rock Loves Chopin. Od 2011 tańczy w Operze Narodowej w spektaklach: „Trojanie”, „Turandot”, „Senso”.