Stadiony dla kobiet!

Izabella Łukomska-Pyżalska została ambasadorką akcji „Stadiony dla Kobiet” – i postanowiła przeznaczyć właśnie dla kobiet miejsca na nowej trybunie Warty podczas meczu z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. W dodatku panie tego dnia będą mogły tam wejść zupełnie za darmo!

“Stadiony Dla Kobiet” to ogólnopolska, społeczna akcja zamierzająca przełamać stereotypy, zgodnie z którymi stadiony piłkarskie to miejsca niebezpieczne – i wyłącznie dla mężczyzn.

“Taki punkt widzenia panujący powszechnie w mediach i w społeczeństwie, buduje fałszywy obraz całego środowiska polskiej piłki nożnej, spychając je do marginesu społecznego” – wyjaśniają organizatorzy akcji. – “Rzeczywistość i statystyki pokazują jednak, że sytuacja jest całkowicie odmienna. Dzięki usprawnieniu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, a także wprowadzeniu instytucji zakazu stadionowego, poziom bezpieczeństwa na piłkarskich stadionach rośnie z roku na rok. Najnowsze policyjne dane określają liczbę incydentów jako sporadyczną.”

Dlatego więc kobiety spokojnie mogą wreszcie rozwijać swoje zainteresowanie sportem, przestac siedzieć przed telewizorami i zacząć chodzić na mecze. A Izabella Łukomska-Pyżalska, nie tylko szefowa sekcji piłki nożnej Warty Poznań, ale i wielka miłośniczka tego sportu, postanowiła im to ułatwić. Podczas najbliższego meczu Warty z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza panie będą miały do dyspozycji miejsca dla kobiet na nowej trybunie Warty przy Drodze Dębińskiej. W dodatku będą tam mogły przyjść z dziećmi – i za darmo!

– Myślę, że warto promować trend chodzenia na mecze piłkarskie wśród kobiet  – mówi Izabella Łukomska-Pyżalska. – Nasz stadion to idealne miejsce dla wszystkich pań, które w kulturalnej i rodzinnej atmosferze chcą przeżyć sportowe emocje. Dlatego na meczu z Termalicą bilety na miejsca na sektorze 34 dla Pań i dzieci będą bezpłatne.
 
Mecz Warty z Termalicą rozpocznie się 7 października o godzinie 12.30. Bilety na to spotkanie kosztują: 15 zł (bilet normalny), 8 zł (bilet ulgowy/rodzinny) oraz 10 zł (bilet studencki).
 
Bezpłatne wejściówki na mecz Warty z Termalicą dla siebie i dzieci kobiety odbierać mogą w siedzibie klubu przy ul. Droga Dębińska 12, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 do 18, w sobotę 6 października od 10 do 16 oraz w dniu meczu od godziny 10 przy specjalnym stanowisku kasowym.
 
Jak się sprawdzi pomysł pani prezes Warty? Czy trybunę Zielonych opanują kobiety? Warto 7 października wybrać się i sprawdzić…