Sandecja Nowy Sącz – Warta Poznań: awans jednak jest ciągle realny!

Po zwycięstwie w ostatnim meczu nad Polonią Bytom 2:1 Warta Poznań oddaliła się od strefy spadkowej i ciągle może myśleć o awansie do ekstraklasy.

Dla Zielonych kluczowe będą cztery ostatnie kolejki tej rundy, w których poznaniacy zmierzą się kolejno z Sandencją Nowy Sącz, GKS Tychy, Miedzią Legnica i Okocimskim KS Brzesko.

Każdy z tych rywali jest w zasięgu Warty i z każdym Zieloni powinni powalczyć o trzy punkty. Co również ważne, każdy z nich w tabeli jest za poznaniakami lub tez w ich bezpośrednim sąsiedztwie.

Ewentualny komplet zwycięstw w tym meczach pozwoli Warcie znacznie się przybliżyć do miejsca gwarantującego awans do ekstraklasy.

Na korzyść Zielonych działa również terminarz – wszyscy potencjalni rywale poznaniaków w walce o awans grają w międzyczasie mecze pomiędzy sobą (poza Arką Gdynia, która podobnie jak poznaniacy również ma dość łatwy terminarz).

Obecnie Warcie brakuje do miejsca dającego awans osiem punktów. Biorąc pod uwagę nieprzewidywalność pierwszej ligi jest to strata, którą spokojnie można odrobić.

Czy Zielonym ostatecznie uda się awansować? Kluczowe będą najbliższe mecze. Jeśli poznaniacy zanotują co najmniej dwa zwycięstwa w czterech ostatnich spotkaniach obecnej rundy, na wiosnę będą liczyć się w walce o awans.

Kolejne spotkanie poznaniacy rozegrają w najbliższą sobotę (27 października) o godz. 17 na wyjeździe z Sandencją Nowy Sącz. Sandencja w tabeli zajmuje obecnie 12 miejsce w tabeli mając na koncie trzy punkty mniej niż Zieloni.

Nasz najbliższy rywal jest ostatnie jednak ostatnio bez formy. W ostatnich pięciu spotkaniach Sandencja zanotowała aż cztery porażki i odniosła raptem jedno zwycięstwo. Każdy inny wynik niż pewna wygrana Warty będzie więc sporą niespodzianką.