Stary Browar z kolejnymi nagrodami

Złota Perła dla magazynu BR& i nagroda dla hotelu Blow Up Hall – Stary Browar 50 50 dostał kolejne nagrody. I to jakie!

BR& – magazyn Starego Browaru – został nagrodzony branżowym trofeum złotą Pearl Award, która jest przyznawana przez prestiżowe stowarzyszenie custom publishingu Custom Content Council z Nowego Jorku od 2004 roku.

W tym roku do rywalizacji stanęło ponad 620 projektów (publikacji, magazynów oraz serwisów internetowych o charakterze B2B i B2C) z całego świata. Magazyn BR&, którego redaktor naczelną jest Dominika Kulczyk-Lubomirska, zdobył główną nagrodę w kategorii „Design: Best Opening Spread, Less than 50,000”, (Design: najlepsza rozkładówka otwierająca w segmencie wydawnictw o nakładzie poniżej 50 tys. egz.). Ogłoszenie wyników odbyło się 6 listopada w Nowym Jorku.

Drugą nagrodą jest nagroda dla hotelu Blow up Hall – został on uhonorowany tytułem „Hotel Technology of the Year” podczas tegorocznej edycji European Hospitality Awards 2012.  
– Międzynarodowe jury było pod wielkim wrażeniem sposobu implementacji innowacji technologicznych na różnych poziomach projektu, który przełożył się bezpośrednio na wzgobacenie doświadczeń i doznań gości oraz zwmocnienie filozofii miejsca – relacjonuje grzegorz Bibro, rzecznik prasowy Starego Browaru i cytuje uzasadnienie werdyktu: „To świetny przykład inteligentnego użycia nowoczesnych technologii, które przekładają się magiczny klimat stworzony w przestrzeni dla gości”. Wyniki zostały ogłoszone 2 listopada 2012 podczas gali EHA w Londynie.

Stary Browar zajął także pierwsze miejsce w plebiscycie „7 nowych cudów Polski” organizowanym przez National Geographic Traveler. O tym fakcie pisaliśmy już wcześniej, jednak oficjalne ogłoszenie wyników odbyło się w listopadzie.

– Stary Browar to miejsce, które z powodzeniem może być symbolem współczesnej Polski, łączącej szacunek do historii z odwaga zmian, dynamizmem i nowoczesnością – podsumowała Martyna Wojciechowska, Redaktor Naczelna National Geographic wręczając nagrodę Basi Metelskiej, Dyrektor Marketingu i Public Relations Starego Browaru.

A co na to twórczyni i ideolog Starego Browaru, Grażyna Kulczyk?
– Stary Browar nie istniałby bez ludzi, ich inicjatyw, codziennej pracy i czasu, który spędzają   tym miejscu. Ludzi, dzięki którym i dla których to miejsce jest zbudowane – podkreśla pomysłodawczyni tego wyjątkowego miejsca. – Fakt, że działania podejmowane każdego dnia i ogromny wieloletni wysiłek są dostrzegane przez tak dużą liczbę osób daje nam głęboką satysfakcję.

Najważniejsze nagrody i wyróżnienia przyznane Staremu Browarowi:

2004: Stary Browar 50 50  laureatem nagrody im Jana Baptysty Quadro
2005: Stary Browar 50 50 Najlepszym Centrum Handlowym w Europie
2005: Stary Browar 50 50  Najlepszym Centrum Handlowym na Świecie
2006: Stary Browar 50 50  finalistą konkursu Złoty Quadro – Budynek Półwiecza
2006: Inwestor Starego Browaru 50 50  zwycięzcą konkursu „Złote firmy Wielkopolski”
2008: Pasaż Starego Browaru 50 50 zwycięzcą konkursu Jana Baptysty Quadro 2008
2008: Stary Browar 50 50 w ścisłym finale World Architecture Festival
2008: Stary Browar 50 50 zwycięzcą konkursu organizowanego przez Międzynarodową Radę Centrów Handlowych (ICSC) w kategorii Rozbudowa
2008: Stary Browar 50 50 wyróżniony przez magazyn „Twój Styl” tytułem „Doskonałość Mody 2008” za zorganizowanie wydarzenia Art & Fashion Festival, które ogłoszono „Wydarzeniem Roku”
2009: Stary Browar 50 50 zdobył Grand Prix podczas konferencji Shopping Center Forum & Awards 2009 w Warszawie
2009: Stary Browar 50 50  jednym z Modnych Miejsc 2009
III edycja Art & Fashion Festival w Starym Browarze została wyróżniona tytułem Doskonałość Mody 2009 w specjalnie dla niego stworzonej kategorii „Edukacja doskonała”
2011: Stary Browar 50  50  nagrodzony w Konkursie  Klubu Twórców Reklamy w kategorii Design oraz dla projektu zimowo-świątecznego w kategorii Grafika 3D
2011: Stary Browar odznaczony certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej
2012: Stary Browar jednym z 7 Nowych Cudów Polski

Stary Browar został tez uznany za jedną z 20 ikon polskiej architektury, które powstały po 1989 roku.