Cavaliada, czyli święto miłośników koni

Sportowe emocje w skokach przez przeszkody, Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich, a także pokazy umiejętności koni od koszykówki na koniach po turniej rycerski – wszystko to już 6 grudnia na MTP podczas kolejnych targów Cavaliada.

Profesjonaliści znajdą na tej imprezie akcesoria jeżdzieckie i odpowiedni sprzęt, będą mogli też podziwiać klasę zawodników startujących w Poznań Cup CSI3 – te zawody sa oficjalną częścią Pucharu Świata Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI.

Nie zabraknie jednak atrakcji także dla amatorów i miłośników koni. Dla nich zaplanowano szereg pokazów, między innymi: grubasy – konie zimnokrwiste w sułkach, przeciąganiu liny i kadrylu, „Podróż do przeszłości” – pokaz koni czystej krwi arabskiej prezentowanych w konwencji „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, Ścieżka Huculska, czyli specjalny tor przeszkód pokazujący doskonale możliwości, odwagę i predyspozycje koni rasy huculskiej, a także wielka parada ogierów (prezentacja ogierów 10 ras polskiej hodowli).

Będą też atrakcje specjalnie dla dzieci. Większość z nich znajdzie się w “Krainie zabaw dla najmłodszych”, gdzie będzie można podziwiać średniowieczny obóz rycerski, wioskę indiańską i wiele inych atrakcji. Sporo dla dzieci będzie się też działo na Arenie Pokazów – będzie tam można zobaczyć Pony Games, czyli pokaz umiejętności milusińskich na kucykach: „Diabełki” kontra „Aniołki”. Będą też pokazy uniwersalnych koni zaprzęgowych dla dzieci i dorosłych w bryczce i pod siodłem.

Po raz pierwszy będzie też można oglądać Pawilon Polskiej Hodowli. To wspólna inicjatywa Międzynarodowych Targów Poznańskich, Polskiego Związku Hodowców Koni oraz Agencji Nieruchomości Rolnych, która ma przybliżać i popularyzować hodowlę koni jako formę działalności oraz podkreślić silną obecność przemysłu konnego w polskiej rzeczywistości.

W pawilonie przewidziano między innymi prezentację różnych zawodów związanych z jeździectwem i hodowlą koni oraz pokazy koni ras rodzimych. Zapraszamy również do odwiedzenia stajni pokazowej, która będzie otwarta dla publiczności.

Cavaliada będzie się odbywała w pawilonie nr 5 od 6 do 9 grudnia. Pierwszego dnia będzie można na targi wejść bezpłatnie, w kolejne dni za bilet na Cavaliadę Sport trzeba będzie zapłacić od 20 do 40 zł w przedsprzedaży, a od 25 do 50 zł w dniu wydarzenia. Bilet na wszystkie strefy z wyjątkiem sport 7, 8, i 9 grudnia kosztuje 8 zł, a ulgowy 5 zł.