ChceMiSie Chopina. Wirtuozi fortepianu dzieciom

2 grudnia w Concordia Design odbędzie się koncert charytatywny zatytułowany „ChceMiSie Chopina”, podczas którego wystąpią między innymi Jacek Kortus, Agata Szymczewska i Daniel Szpilman.

Organizatorem koncertu jest Fundacja ChceMiSie, zajmująca się wspomaganiem rozwoju dzieci i młodzieży wymagających szczególnego wsparcia. Dochód ze sprzedaży biletów w całości przeznaczony zostanie na pomoc dla wychowanków Ośrodka Wspomagania Dziecka i Rodziny w Kołaczkowie koło Wrześni.

Muzycy, którzy wezmą udział w poznańskim koncercie charytatywnym, zagrają utwory Fryderyka Chopina i Władysława Szpilmana. Gwiazdą wieczoru będzie skrzypaczka Agata Szymczewska, laureatka I nagrody i Złotego Medalu oraz Nagrody Publiczności TVP Kultura na XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. 

Koncert poprowadzi Daniel Szpilman, który do udziału w koncercie zaprosił pozostałych pianistów. Mieszkający na stałe w Szwajcarii wnuk legendarnego pianisty w 2010 roku pracował przy organizacji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Zaprzyjaźnił się z młodymi wirtuozami klawiatury na tyle, że kiedy zwrócił się do nich z propozycją wzięcia udziału w całkowicie charytatywnym przedsięwzięciu, zareagowali entuzjastycznie. Poznańska publiczność poza utworami Chopina publiczność usłyszy najpopularniejsze utwory Władysława Szpilmana w wykonaniu Kasi K8 Rościńskiej.

2 grudnia 2012, godz. 18:00
Concordia Design, Sala Lumina

Bilety w cenie 99 zł i 179 zł (premium) są do nabycia w Centrum Informacji Miejskiej, ul. Ratajczaka 44, tel. 61 851 96 45.

Więcej informacji na stronie organizatora: www.chcemisie.org.pl.