Poznań na weekend: gdzie się bawić?

Pierwszy weekend karnawału w stolicy Wielkopolski obfituje w naprawdę różnorodne atrakcje. Bez względu na to, czy wolicie iść na koncert, potańczyć czy podyskutować przy kuchni wege – znajdziecie coś dla siebie.

Klub Reset zaprasza o 19 na koncert Alastora w ramach trasy OUT OF ANGER TOUR, promującej najnowszy album zespołu zatytułowany “Out of Anger”. Polska premiera albumu miała miejsce 12 listopada 2012 r. nakładem wytwórni Metal Mind Productions.

Blue Note o 20 zaprasza na koncert zespołu Good Staff – nazwa nawiązuje jednocześnie do poety Leopolda Staffa, którego wiersze kiedyś zainspirowały Wojtka Winiarskiego, zafascynowanego poza tym muzyką renesansu, do napisania kilku piosenek.

W sobotę 5 stycznia w Arenie będzie można wziąć udział w maratonie zumby – zajęcia prowadzą najlepsi instruktorzy zumby w Poznaniu. Organizatorzy spodziewają się kilkuset – przynajmniej! – osób. Jeśli więc ktoś nie zechce ćwiczyć, to na pewno będzie miał co oglądać…

O 17 klub U Bazyla zaprasza na TZN XENNA & CRIMINAL TANGO & THE SANDALS – koncert punkowo-rockowej grupy załozonje na początku lat 80. minionego stulecia. Ich kompozycje “Bankier, oficer, polityk czy ksiądz”, “Miasto’, “Ola, Ola, Ola, lej” do dzisiaj cieszą się popularnością. Rok 2011 zakończył sie wydaniem drugiej po “Dzieciach z brudnej ulicy”, 7″EP “Tzn Xenna 1981-2011”. Cały pierwszy nakład został wyprzedany w przedsprzedaży jeszcze przed wytłoczeniem.

O 21 warto zajrzeć do Blueberry Bar, żeby zobaczyć i usłyszeć… muzycznych blogerów w natarciu. Zagrają dwaj muzyczni bloggerzy, dj-e, producenci (kolejność nieprzypadkowa, którzy przedstawią swoje muzyczne fascynacje – “taneczny house, żywiołowe disco, r’n’b, hip hop oraz klasyczne lata 80-te”.

Niedziela 6 stycznia rozpocznie się w zupełnie innym klimacie – w samo południe przez centrum Poznania z placu Wolności na Stary Rynek przejdzie Orszak Trzech Króli. W programie wspólne kolędowanie, poszukiwanie dzieciątka jezus, spotkanie z Herodem i pokłon Mędrców. Po zakończeniu orszaku organizatorzy zapraszają na mszę św. do kościoła franciszkanów na Wzgórzu Przemysła.

O 13.30 miłośników kuchni wegańskiej zaprasza Klubokawiarnia Głośna. Społeczno-polityczna dyskusja o rzeczywistości polskich ferm futrzarskich będzie się odbywała przy stole zastawionym wegańskimi przysmakami, których będzie można próbować. Każdy będzie mógł przyjść z daniem zrobionym własnoręcznie lub zapłacić za wstęp 15 zł. Organizatorzy proszą tylko, by posiłki nie zawierały mięsa i ryb oraz żadnych innych  składników odzwierzęcych: mleka i jego przetworów, niektórych margaryn, jajek, miodu, żelatyny, lecytyny i laktozy. Napoje, w tym opcje z mlekiem sojowym, do kupienia przy barze.

Piwnica Duchowa przy ul.Działowej 25 zaprasza o 17 na koncert kolęd zespołu Arete, który wszystkim miłośnikom nastroju Bożego Narodzenia pomoże wejść w niezapomniany nastrój najpiękniejszych polskich kolęd. A na zakończenie niedzieli o 20 warto się wybrać do Blue Note, gdzie wystąpi Współtwórca legendarnej Paktofoniki i Pokahontaz – Fokus. Koncert promuje Hip Hop Poznań Festiwal.