Turystyka i rekreacja nowej generacji

Czy można połączyć plac zabaw dla dorosłych z aplikacją mobilną? Jak dzięki nowym technologiom sprawić, by wycieczka po mieście nabrała nowego wymiaru? na te i wiele innych pytań będą się starali znaleźć odpowiedź młodzi przedsiębiorcy w ramach Startup Sprint Turystyka i Rekreacja, który już 22 lutego rozpocznie się w Poznaniu.

– Pomysł na to, by zadedykować kolejne wydarzenie dla młodych przedsiębiorców turystyce i rekreacji, wziął się z  obserwacji – mówi Tomasz Czapliński, jeden z organizatorów Startup Sprint. – Żyjemy coraz szybciej,  więcej wymagamy od oferowanych nam form podróżowania i odpoczynku. A połączenie entuzjazmu uczestników z wiedzą i doświadczeniem mentorów daje naprawdę niesamowite efekty.

Startup Sprint to cykliczne wydarzenia, podczas których uczestnicy pod okiem mentorów w ciągu 48 godzin opracowują rozwiązania dedykowane danej branży. Startup to młoda firma, której działanie oparte jest o nowe technologie, szczególnie o internet.

Jak to działa? Uczestnicy spotykają się w piątek o 18 i prezentują swoje pomysły. Następnie podczas swobodnych rozmów organizują się w grupy. W sobotę od rana (lub jeszcze w piątek) rozpoczynają pracę nad projektami, mogą też wziąć udział w warsztatach biznesowych. W niedzielę po południu prezentują wyniki swojej pracy przed jury. Zwycięskie zespoły otrzymują nagrody, jednak nie to jest najważniejsze. – Uczestnicy bardzo często powtarzają, że wiedza, jaką zdobywają biorąc udział w Startup Sprint oraz ludzie, których mogą spotkać, to najlepszy element wydarzenia – wspomina Czapliński.

Kto może wziąć udział w wydarzeniu? Każdy. Zarówno osoby, które mają już jakiś projekt, nad którym pracują, jak i te, które mają pomysł. Uczestnikami mogą też być osoby, które nie mają pomysłów a chcą kreatywnie spędzić weekend. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji i wpłaceniu zwrotnej kaucji w wysokości 50 złotych.  Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie http://turystyka.startupsprint.org/ Najbliższy Startup Sprint odbędzie się w poznańskim Business Link, w  Malta Office Park przy ul. Baraniaka 88E w Poznaniu, budynek F.