Ruszyły Targi Mody Poznań

Ponad 400 firm i marek z 17 krajów, w tym wystawcy z Włoch, Niemiec, Turcji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Francji i Polski zaprezentuje swoje najnowsze kolekcje w Poznaniu. Targi przy okazji proponują wyprawę w przeszłość…

Targi Mody to okazja, by zobaczyć najnowsze i najmodniejsze kolekcje z całego świata, ale także to, co między jedną a drugą edycją imprezy przygotowali młodzi projektanci – czasami jeszcze w wieku szkolnym…

Ale w tym roku targi zapraszają miłośników mody do wyprawy sentymentalnej w przeszłość – i opublikował relację z pokazu mody, który odbył się na targach w… 1956 roku! Naprawdę warto go obejrzeć, zwłaszcza zwiedzając dzisiejsze targi, oglądając dzisiejsze pokazy i co bardziej awangardowe propozycje na jesień i zimę przyszłego roku….

Przypomnijmy, że impreza juz po raz drugi odbywa się w kompleksie, którego centralnym punktem jest Aleja Lipowa. Aleja oprócz znajdującego się w centralnym punkcie wybiegu, mieścić będzie także aleję prasową oraz kawiarnię umożliwiającą przeprowadzenie rozmowy w mniej formalnych warunkach. Ciekawostką dla wszystkich wielbicieli mody będzie zapewne Temporary Store – trzydniowy sklep z odzieżą i akcesoriami wiodących włoskich marek.

Sama ekspozycja zlokalizowana będzie w 4 pawilonach: 7, 7A, 8 oraz 6A i połączy tematykę 4 wystaw skupiających się na poszczególnych gałęziach sektora mody i dodatków: NEXT SEASON Salon Odzieży i Dodatków – Jesień-Zima 2013/2014, FAST FASHION Salon Odzieży i Dodatków – Wiosna-Lato 2013, BTS Salon Obuwia i Galanterii Skórzanej oraz TEX-STYLE Salon Komponentów dla Przemysłu Odzieżowego. Targi potrwają do 21 lutego.

Tradycyjnie podczas uroczystej gali wręczone zostaną jedne z najbardziej rozpoznawalnych nagród polskiego biznesu – Złote Medale MTP. Oprócz nich organizatorzy rozdadzą także inne branżowe wyróżnienia: Złoty Obcas oraz Fashion Website Awards, czyli nagrody dla firm, których strony internetowe najlepiej odzwierciedlają ich strategię handlową.

Wstęp na targi dla profesjonalistów będzie bezpłatny. Zwiedzający, którzy będą chcieli odwiedzić targi z czystej ciekawości, będą musieli zapłacić 52 zł za jednorazowy bilet wstępu.

Czytaj także:

Święto mody wkrótce w Poznaniu!